×
FANZINE.cz

Artemis Fowl ve svém šestém dobrodružství čelí sám sobě

artemis-fowl-ikonaNa pulty tuzemských knihkupectví se Artemis Fowl poprvé vkradl před sedmi lety a od té doby si u nás získal slušnou čtenářskou základnu.  O mladém irském géniovi a jeho přátelích z řad skřítkovského Národa vyšla v červnu už šestá kniha. Co nás v Artemisi Fowlovi a časovém paradoxu čeká?

Tentokrát čelí Artemis Fowl svému prozatím největšímu nepříteli. Sobě samému! Artemisova matka onemocněla. To, co zpočátku vypadalo jako obyčejná chřipka, se náhle promění v nebezpečnou chorobu. Artemis se tedy rozhodne povolat na pomoc své přátele ze skřítkovského Národa a vydává se na cestu v čase s kapitánkou Myrtou Krátkou po svém boku, aby se utkal se svým mladším já a zmocnil se posledního vzácného hedvábného lemura sifaku. Jedině z jeho mozkomíšního moku lze totiž získat lék. (anotace)

Eoin Colfer, původním povoláním učitel, se u nás uvedl před sedmi lety právě prvním dílem knižní série o geniálním mladíkovi Artemisi Fowlovi. Od té doby už mu v tuzemsku vyšlo dalších deset titulů, včetně nedávno vydaného grafického románu s prozaickým názvem Artemis Fowl.

Celkově dvanáctou autorovu knihu a zároveň šestý titul o Artemisi Fowlovi však provází zpráva, že je to na dlouhou dobu poslední dobrodružství s oblíbeným hrdinou. Jak autor uvedl ve videu na svém blogu, nehodlá na dům Fowlových zaklepat dříve, než za další tři roky, jestli někdy vůbec.

Podle recenzentských ohlasů ze zahraničí si Colfer nejen udržel svou vysokou úroveň, ale vývojem jednotlivých postav, jejichž atraktivita roste s každou další knihou, fanoušky nepřímo vyzval k prosbám o pokračování. Ani hodnocení veřejnosti nezůstává o nic chladnější, a tak na českého čtenáře, k němuž se kniha právě dostává, nejspíš čeká další pozoruhodný výlet do Colferova světa. Vychází v překladu Veroniky Volhejnové v nakladatelství Albatros. Autorem obálky je Robert Rytina.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..