×
FANZINE.cz

Kulhánkovy Povídky aneb 2 v 1, ale za jakou cenu?

Nedlouho po tom, co mistrovi české sci-fi, Jiřímu Kulhánkovi, vyšlo dlouho očekávané Stroncium, se začali šířit mezi jeho fanoušky zvěsti, že vyjdou brzy jeho povídky. A skutečně. Zvěsti se staly skutečností a v regálech knihkupectví se objevil titul Jiří Kulhánek, Povídky.


S touto knížkou vás jistě nikdo ve škole pod lavicí nechytí. Je opravdu tahákového formátu (9,5 na 8,5 cm). Kolibří edice je dána už pouhými dvěmi povídkami, které zabrali 80 maloformátových stran. Na obálce je tatáž slečna, která již zdobila románovou knihu Vládci strachu, jejímž tvůrcem je Luis Royo.
První místo v Povídkách má právě ta, která autorovi ještě v knižní podobě nevyšla, pouze v dubnovém vydání Ikarie v roce 1994, nesoucí název Je 7.00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta. Jedná se o předchůdce románové tetralogie Divocí a zlí, jejíž děj probíhá ve stejném duchu jako všechny „kulhánkovky“.
Druhou povídkou je Trojúhelník, téměř neznámé dílko datované k roku 1992.
Tato minikniha je pro ty, kteří mají zájem o mistrovi začátky. Také se jistě objeví v knihovničce každého jeho fandy a mnohých čtenářů čtyř dílů Divocí a zlí.
Možná ale nebudou zklamaní pouze čtenáři, kteří za dvě povídky v paperbacku musí zaplatit 79 korun, ale i povídky samotné, zabalené v obálce románu z devětadevadesátého roku minulého století.
Kde jsou ty časy, kdy Kulhánkovi vycházely sborníky povídek To je přeci nesmysl nebo Zámek naděje za pouhých 24Kč?!
·    Název: Povídky
·    Autor: Jiří Kulhánek
·    Obálka: Luis Royo
·    Vydavatel: Klub Julese Vernea
·    ISBN: 978-80-8589-290-1
·    Počet stran: 80
·    Rok vydání: 2007
·    Vydání: 1.
·    Provedení: brožovanáDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..