×
FANZINE.cz

Ondřej Neff předělává Celebrity

ondrej-neff-celebrity-2První informace o novém románu Ondřeje Neffa prosákli na veřejnost už koncem roku 2007. Loni spisovatel hororový román Celebrity téměř dopsal. Spokojený s ním ale nebyl. Nyní přepracoval obálku a přepisuje příběh.

„Vycházel z příhody, kterou jsem zažil s Ljubou, když jsme jeli autem do Drážďan – a GPS navigace neznala novou dálnici na německé straně a na mapě na displeji jsme se vznášeli v lesích. Napadlo mě – co kdyby nás ta GPS zavedla do hotelu, kde nás zabijou a sežerou? Z toho vznikly ty Celebrity,“ popsal guru české fantastiky své původní nápady na román.

Nová práce by měla navazovat na sci-fi román Tušení podrazu, který vyšel na jaře 2007. Celebrity by měly být horor i detektivka „v jednom balení“. Na pozadí se má opět objevit firma Mobilia, postava Davida Kacera však nikoliv.

„Je fakt, že mondrej-neff-tuseni-podrazui to zklouzlo do jakési pseudozáhado-spiknuťovací polohy a nebyl jsem s tím spokojený ani já, ani Ondra Müller z Albatrosu,“ přiznal Ondřej Neff a dodal: „Lámal jsem si s tím hlavu, letos na jaře mě napadlo, že to předělám na humoristický román a pak jsem asi 2 hodiny přemýšlel o tom, že z toho udělám pokračování Tušení podrazu.“

Změny se dostalo i druhému návrhu obálky knihy, který z původní koláže, kde byl mrtvý člověk naložený ve formaldehydu z výstavy Bodies v pražské Lucerně a Escherova kresba Relativita, zachoval pouze mrtvolu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..