Menu
FANZINE.cz
Komiks

10 největších bouchačů komiksu si poměřuje velikost… schopností

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

24. 5. 2013

Kdo je ten nejsilnější a nejlepší? Debaty se mohou táhnout donekonečna a proto se v článku dočtete tak trochu jiná zdůvodnění pro žebříček těch nejtěžších vah v komiksu. Nejde totiž o potenciál, ale o to, čeho jsou skutečně schopni.

10. Superman

Ano, dobře, možná by měl být muž z oceli na čelných pozicích všech žebříčků. Ale proč vlastně? Na rozdíl od prakticky všech ostatních má neotřesitelné svědomí, morálku a lásku k lidem. Potenciál obrovský, ale jeho výkony spadají spíš do kategorie zachraňování zhroucených mrakodrapů a zastavování kulek.

Klaďas, který v případě nutnosti naplácá ostatním hrdinům a padouchům. A navíc kryptonit…

9. Captain Marvel

V žebříčku by neměl chybět nejmocnější smrtelník komiksového světa. Je to právě jeho lidská tvář, která z něj dělá jasnou volbu pro manipulaci nebo dokonce ovládnutí. V cizích rukou je potom k nezastavení. Nebojí se vykřičet si plíce a přivolávat svého stvořitele Shazama, dokud mu k nohám nepadne i Superman.

Humberto Ramos:X-men

8. Fénix

Jean Greyová si prošla mnohými fázemi síly. Když se ale konečně na světlo vydral její skutečný potenciál, nebyla k zastavení. Profesor X musel vybudovat mohutné bariéry kolem její mysli, ale Fénix si stejně našla cestu ven a potom nebyla daleko od zničení světa a podobných legrácek. Je nejmocnějším zástupcem mutantů.

7. Goku

Nepatří přímo mezi typické komiksárny, jedná se o postavu z japonského manga Dragon Ball. Potenciál jeho síly se ale s každým uplynulým dnem zvětšuje a už jen jeho samotná podstata, tedy že k jeho schopnostem neexistuje žádný skutečný strop, mluví sama za sebe. A jeho jediný cíl je dokázat, že předčí každého bojovníka na světě.

Bryan Hitch:Neuveritelny Hulk

6. Hulk

Po opakovaných pokusech zbavit se Hulka ve formě Bruce Bannera může být tato jeho takzvaná slabina s klidem opomenuta. I když se určitě dají najít bitvy, ze kterých Hulk nevyšel zrovna vítězně, jeho síla narůstá do obrovských rozměrů pokud dostane správný směr. Komiks World War Hulk je jasným důkazem jeho takřka neomezeného potenciálu.

5. Sentry

Myslíte, že Hulk má problémy s rozdvojenou osobností? Tenhle zlatý chlapec to bere ještě víc vážně. Někdy prostě odmítne bojovat, někdy se jako Sentry nedokáže kontrolovat, prostě magor.

Říká se, že vládne silou tisíce sluncí, a dával pořádně přes držku i celému Asgardu. Jeho vlastně neomezená síla je umocňována dualitou osobnosti a už v několika sériích ji demonstroval jako nezastavitelnou, dokud se v něm neprobudilo svědomí.

4. Silver Surfer

Jako herald nechvalně proslulého Galacticuse ničil světy. Nebo je alespoň pro zkázu vědomě připravoval. Dokud nespadne ze svého surfového prkna, má v malíku proudy kosmické energie a jeho pravou misí je záchrana pradávné lásky. A on pro ni vykoná cokoliv.

Oliver Coipel:Thor

3. Thor

Thor je bůh. A  nejlepší válečník Asgardu, aby nedošlo k omylu, že se třeba neumí prát. Taky vlastní kladivo, které mu dává prakticky neomezenou vládu nad časem a prostorem. I když demonstrací jeho skutečné síly se nedočkáme tak často, je jedním z těch, kteří se ji nebojí použít ani pro vlastní zájem, například pro obranu ega nebo cti.

2. Jesse Custer

Tohle je určitě netypicky zařazená postava. Každý z ostatních hrdinů by ho během okamžiku rozdrtil na prach. Problém ale je, že Jesse není hrdina a když někomu přikáže, aby umřel, tak on prostě umře. A není pochyb, že když ho všichni poslouchají na slovo, je ze všech nejlepší. Nebo ne ?

1. Batman

Nemá superschopnosti. Mohl by ho zabít prakticky každý chlápek s pistolí nebo nožem. Ale viděli jste ho někdy prohrát? Seriózně, Bruce Wayne má prostě vždycky plán. Zmlátil Supermana víckrát než se Kennymu stala smrtelná nehoda. Když celá Liga spravedlnosti leží na kolenou, Batman vyjde ze stínů a situaci vyřeší. O jedničce prostě není sporu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 největších bouchačů komiksu si poměřuje velikost… schopností

Hide picture