Menu
FANZINE.cz
Komiks

10 superhrdinů, kteří se topí v bohatství. Od Batmana po Kingpina

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

3. 4. 2013

Cosme Quartier:KacerovA nejen ledajakém bohatství. Kdo si může létat a žonglovat s autobusy, ale zároveň rozdává dýška v pětihvězdičkových restauracích? Představujeme deset charakterů, kteří se pokuty za parkování bát nemusí. Koupí si totiž parkoviště.

Černý panter

T’Challa to dotáhl daleko. Vládce Wakandy je rozhodně jedna z nejbohatších postav, pokud ne nejbohatší vůbec, celého komiksu. Jeho na mapě malá zem totiž vlastní veškeré světové zásoby vibrania. Pokud nevíte, o co se jedná, je to nejcennější kov, který svými schopnostmi dalece zastiňuje Wolverinovu kostru. A ve Wakandě je všechno pěkně při starém a panovník vlastní všechny zdroje v celé zemi. Kam se hrabe anglická šlechta.

Namor The Sub-Mariner

Máte svůj vlastní rybník? No tak tenhle princ vlastní oceány a všechno v nich. Kromě toho už několikrát dokázal, že ve své aroganci klidně zaplaví tak velkou část pevniny, jakou si umane, takže pak je jeho finanční potenciál teoreticky neomezený. Ale proč by se tím obtěžoval, když mu nikdo neplive do moří, většinou si vystačí se svojí Atlantidou a vraky plnými pokladů.

Batman

Bruce Wayne se každý den budí ze zlých snů o smrti svých rodičů. Na druhou stranu si ale dost často pořizuje nový Batmobil za peníze impéria, které zdědil právě po svém otci. Možná je jeho bohatství relativně malé vzhledem k jiným charakterům (i když stále směšně obrovské), ale on ho umí použít tak chytře, že nemá problém složit jakéhokoli jiného superhrdinu, jak už mnohokrát potvrdil. Proto na seznamu rozhodně nesmí chybět.

Doctor Doom

Na rozdíl od Černého pantera je Victor von Doom neúprosným diktátorem. Ale co, pořád má k dispozici veškeré zdroje malé země jménem Latveria. Co se týče realistického pohledu na věc, nadnárodní korporace asi nashromáždí bohatství větší, ale být jeden z nejzavilejších komiksových superpadouchů a ještě k tomu oficiální vládce země, to je snad plné oprávnění pro zahrnutí do seznamu.

Iron Man

Tony Stark si svojí genialitou vybudoval obrovské impérium. Jeho civilní život by nebyl k zahození, ani kdyby si nevymyslel svoje brnění. Model, génius, biliardář a filantrop. Armádní kontrakty od ministerstva obrany Spojených států amerických jsou klíčem k bohatsví nejen v komiksu. Je ale jedním z těch, kteří jsou schopni všechny svoje peníze snadno poutrácet a to především za alkoholické nápoje.

Kingpin

Nemusíte nic dědit. Ani se narodit jako právoplatný panovník. Můžete si to prostě všechno vzít. Vládce podsvětí New Yorku Kingpin si svou cestu prosadil silou. Začínat jen jako další vazba a skončit s diamanty vykládanou hůlkou v ruce? Když se k tomu přidá ještě vlastní mrakodrap uprostřed New Yorku, zní to jako solidní zločinecká kariéra.

Ozymandias

Adrian Veidt je další z těch, kteří mají do klaďasů poměrně daleko. Mnohociferné bankovní účty mu zajistil prodej vlastních figurek a (opět) geniální vizionářský pohled na svět. Jeho vrcholným dílem ale bylo očistění světa formou vyvraždění solidní části lidské populace. Myslím, že to už by si zasloužilo definici egomaniaka.

Green Arrow

Po nedávném úspěchu vlastní televizní show máme na krku dalšího multi-miliardáře bez super schopností. Výcvik, nezlomná vůle a tvrdá spravedlnost, to mají Oliver Queen a Bruce Wayne společné. Ještě taky fakt, že vlastní většinu všech důležitých akcií a jako malí si hráli se zlatými autíčky. Rozcházejí se jen v názorech na to, jestli si holit celou tvář nebo ne.

Lex Luthor

Tenhle muž udělá cokoli, aby dosáhl svého. A i když toho nedosáhne, vrátí se, aby natáhl ruku ještě pro víc. Už jsme ho viděli zvítězit v prezidentské volbě, nebo jak ovládl Kapitána Marvela. Jeho silou byl vždy nekompromisní přístup a nemalé částky využité na placení účtů, podlácení všech podplatitelných a najímaní nejlepších z nejlepších. Určitě ani tady nejde z finančního hlediska o lehkou váhu.

Nick Fury

Dobře, tohle je trochu jiná situace. Chlap jako Fury by klidně jedl z konzerv a spal na tvrdé zemi. Dost možná to i tak dělá a v peněžence se mu American Express asi taky nehřeje. Vybral jsem ho, protože zastupuje a rozhoduje o obrovských finančních sumách v reprezentaci ozbrojených amerických sil a superhrdinských hnutí. Řekněme, že je podnikatelem se skutečnou důvěrou svých investorů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 superhrdinů, kteří se topí v bohatství. Od Batmana po Kingpina

Hide picture