Menu
FANZINE.cz
Sci-fi seriály

10 věcí, které jste nevěděli o novém Doctorovi a báli jste se zeptat

Jan Neuman

Jan Neuman

26. 9. 2013

Doctor Who CapaldiTo, že seriál Doctor Who získal nového hlavního protagonistu již všichni jeho fanoušci asi vědí, ale víte něco o herci, který jej má ztvárnit?

Novou tváří dvanácté reinkarnace slavného Doctora se stal Peter Capaldi. Zdroj: walesonline.co.uk

Novou tváří dvanácté reinkarnace slavného Doctora se stal Peter Capaldi. Zdroj: walesonline.co.uk

Do role dvanáctého Doctora byl vybrán herec, režisér a scénárista Peter Capaldi. Narodil se před 55 lety ve Skotsku a již od mládí navštěvoval herecké kurzy. Celý život je fanouškem Doctora Who a je pro něj tedy velickou ctí, že byl do této role vybrán právě on a to zrovna když tento fenomén zažívá již své 50. výročí.

1. Celý život je fanouškem Doctora Who

Peter Capaldi je fanouškem Doctora Who již od dětství, hrál si na něj dokonce již v devíti letech na školním hřišti. Stejně tak v patnácti letech psal dopis tehdejším producentům seriálu, aby jim poděkoval a ocenil jejich práci k desátému výročí tohoto fenoménu.

2. Hrál jak v Doctorovi Who, tak v Torchwoodu

V seriálu se objevil již v roce 2008 v epizodě The Fires of Pompeii, kde byl Pánem času stále ještě David Tennant a jeho společnicí byla Donna Noble, kterou hrála Catherine Tale. Capaldiho postava byla Římským občan Lucius Caecilius Iucuncus a byl vyobrazen jako sympatický muž, který sbíral umění a dokonce se mu povedlo do své sbírky zahrnout i TARDIS. Jeho i jeho rodinu nakonec Doctor zachránil před výbuchem Vesuvu.

Ta modrá věc za tebou bude jednou tvoje. A ten týpek před ní budeš ty. Zdroj: BBC

Ta modrá věc za tebou bude jednou tvoje. A ten týpek před ní budeš ty. Zdroj: BBC

Minulý rok se Capaldi objevil jako John Frobisher ve třetí řadě Torchwoodu, který je ale známější z pětidílné minisérie Children of Earth. Stejně tak jak ov předchozím případě, Frobisher byl také rodinný typ, ale na rozdíl o Lucia to byl strážce temných vládních tajemství. Osud jeho i jeho rodiny je jedním z největších zvratů v celém příběhu.

3. Je druhým doctorem, který se již v seriálu objevil jako jiná postava

Prvním byl Colin Baker, který hrál Komandéra Maxila v epizodě Arc of Infinity, bylo tomu tak za dobrodružství pátého Doctora v roce 1983, a byl to výkon, díky kterému byl obsazen jako šestý Doctor o rok později.

4. Je prvním Doctorem, který vyhrál cenu Academie

Peter Capaldi zabodoval a získal Oscara za scénář a režii v krátkém komediálním snímku s názvem Franz Kafka’s It’s a Wonderful Life. A jako náhodou se v tomto krátkém filmu objevil i Richard E. Grant, který je pro Doctorovské fanoušky známější spíše jako Doctor Simeon. Pokud vás tento film zajímá, můžete jej celý shlédnout v youtube videu níže.

5. Jeho poslední role se jmenovala W.H.O. Doctor

V tomto případě ale W.H.O. znamená World Health Organization, tedy Světová zdravotnická organizace. Capaldi se totiž objevil ve Světové válce Z, která měla premiéru na začátku prázdnin.

6. Bude již třetím Skotem, který si Doctora zahraje

Ze všech dvanácti Doctorových reinkarnací byly Skoti opravdu jen tři z nich. Prvním byl Sylvester McCoy, který hrál sedmou reinkarnaci a David Tennant, který je znám jako reinkarnace desátá a Capaldi bude reinkarnace dvanáctá. McCoy byl jediným Doctorem, který používal svůj akcent, neboť Tennant přešel ke klasickému Britskému přízvuku. Takže pro nás asi bude překvapením, jak se zachová Capaldi a jakou cestu zvolí on.

7. Hrál v punkové skupině s Craigem Fergusonem

Když chodil do Umělecké škoy v Glasgow, dal se dohromady s Fergusonem a dalšími spolužáky a založil skupinu s názvem Dreamboys. No a zatímco Ferguson byl bubeník, Capaldi byl vedoucí zpěvák.

8. Je spojován s prvním Doctorem Williamem Hartnellem

Volba vyměnit mladšího Matta Smithe za staršího Capaldiho byla podle Stevena Moffata úmyslná. Capaldi tedy nastoupí do role v 55 letech stejně jako Hartnell. Uvidíme tedy, jak bude vypadat kontrast mezi mladičkým Smithem a o poznání starším Capaldim.

9. Propásl, že byl vybrán pro roli Doctora

Když mu jeho agent volal, aby mu sdělil, že se stal novým Doctorem, tak tento hovor zmeškal. Měl telefon nastaven v tichém režimu, protože pracoval na produkci Tří mušketýrů, ve které hraje Kardinála Richelieuho. Když konečně potom volal svému agentovi zpět, jeho agent hovor přijal se slovy „Ahoj, Doctore“.

10. Jeho profil odpovídá charakterovým profilům šesti Doctorů

Podle fanoušků a znalců jak Doctora Who, tak i Capaldiho tvorby jsou jeho herní kvality ve shodě s povahami minimálně šesti Doctorů, což by napovídalo, že se máme asi na co těšit. Ovšem nebudeme předbíhat a budeme soudit podle toho, co nám Capaldi předvede na obrazovce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 věcí, které jste nevěděli o novém Doctorovi a báli jste se zeptat

Hide picture