Menu
FANZINE.cz
Literatura

Knižní fantasy v únoru moc lásky nepřináší. Hlavně řinčí zbraněmi!

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

12. 2. 2015

Únor s sebou nepřináší pouze nánosy sněhu, hromadné havárie a horskou službu v plné polní. Přináší i lavinu fantasy titulů, která vás jistě rozehřejí.

Žoldáci pokračují bitvě - tohle žádná růžová zahrada nebude. Zdroj: přebal knihy

Žoldáci pokračují bitvě – tohle žádná růžová zahrada nebude. Zdroj: přebal knihy

A. Salvatore: Žoldáci – Slib Čarodějného krále

Kniha slibovala moc samotného Čarodějného krále. A když byla nyní nalezena, ani skutečnost, že každý, kdo ji otevře, zemře, nezabrání tomu, aby o ni lidé bojovali. Z pověření dračích patronek zamířili lidský zabiják Artemis Entreri a jeho společník, temný elf Jarlaxl, do démony prolezlých pustin. Netrvá dlouho a ocitnou se přímo uprostřed konfliktu mocných sil, které by je nejraději zabily – anebo ještě hůř…

Vydalo nakladatelství Fantom Print v únoru 2015.

Tajmestvi_Morie_FRONT_02.ai

Zdroj: knižní obálka.

Vladimír Šlechta: Tajemství Morie

Od války o Prsten už uběhlo sto dva let. V Grondoru zuří protielfské povstání a trpaslíci si chtějí vzít doly v Morii – třeba i silou. Schyluje se k další zničující válce. Krajem, který dosud netuší o hrozící katastrofě, se proplétá skupinka uprchlíků. Skládají střípky informací, získávají důkazy, mluví se svědky starých událostí. Postupně odhalují děsivé tajemství. Tajemství Morie.

Vydalo nakladatelství Brokilon 11. února 2015.

J. Smith: Zakázaná Hra – Lovec

Když vcházela do obchodu, myslela si, že jen koupí dárek k narozeninám a zase půjde. Prodavačovy bledě modré oči ji ale zcela uhranuly. Když odcházela, v ruce nesla HRU. A když hru začnou hrát, změní se večer plný zábavy v noc hrůzy a posedlosti láskou. Hra se totiž stane novou realitou, které vládne Julian – Princ stínů. Démonický prodavač z obchodu, nemilosrdný lovec, který se nezastaví před ničím.

Vydá nakladatelství Fragment 16. února 2015.

Devět princů Amberu

Zdroj: knižní obálka.

Roger Zelazny: Devět princů Amberu

Nejlepší sága všech dob. Slavný americký spisovatel – Roger Zelazny. Vynikající český překladatel – Jan Kantůrek. A jediný pravý svět – Amber, vše ostatní jsou jen Stíny. „Neví, kdo je. Nepamatuje si ani, jak se jmenuje. Ví jen, že se ho někdo pokusil zabít. A že ten někdo za to zatraceně zaplatí…“ Začíná hra o amberský trůn!

Vydá nakladatelství Straky na vrbě 17. února 2015.

Wendy Higgins: Svůdné zúčtování

Pekelné zlo ovládá svět a jeho terčem se stala osmnáctiletá Anna Whittová, napůl anděl a napůl démon. Knížata démonů se obávají, že je to právě ona, kdo je může vyhnat ze zemského povrchu. Anna ví, že teď je v sázce všechno. Doufá, že jí sílu dodá její láska ke Kaidanovi. Nejen pro ni je Anna ochotná všechno riskovat…

Vydává nakladatelství Albatros media – CooBoo v únoru 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní fantasy v únoru moc lásky nepřináší. Hlavně řinčí zbraněmi!

Hide picture