Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

12 Monkeys: Syfy představuje reimaginaci sci-fi Terryho Gilliama

Kristina Friday

Kristina Friday

13. 10. 2014

Stanice Syfy nabídla svým divákům hned několik populárních sci-fi seriálů: Battlestar Galactica, Defiance, Haven, Heuréka – město divů či Hvězdná brána: Atlantida. A tuto sezónu k nim přidá další – 12 opic.

Nenechte se zmást. V dnešním světě spin-offů, prequelů, sequelů, rebootů a remaků (a kdo ví, čeho dalšího) nejde o shodu názvů. Seriál, který si svou premiéru odbude v pátek 5. ledna 2015 je skutečně volnou adaptací legendárního snímku z roku 1995 12 opic režiséra Terryho Gilliama.

Stejně jako film bude i seriál pojednávat o muži, jenž se vydá na cestu do minulosti, aby odhalil zdroj a zabránil šíření smrtícího viru.

V původním snímku se hlavních rolí zhostili Bruce Willis jako James Cole a Brad Pitt v roli Jeffreyho Goinese. V seriálu se objeví Aaron Stanford (James Cole) a Emily Hampshire (Jennifer Goines).

A co od seriálu očekávat? Na to odpoví výkonný producent Terry Matalas:

„Nechtěli jsme jen reinterpretovat, co udělal už původní film. Vše se kompletně změnilo. Zatímco příběh sdílí spoustu společných témat, nedávalo by smysl vyprávět ten samý příběh pořád dokola.“
Nepřesvědčila vás jeho slova? Pak to možná dokáže zbrusu nový trailer:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

12 Monkeys: Syfy představuje reimaginaci sci-fi Terryho Gilliama

Hide picture