Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

3 věci, které chcete vědět před zhlédnutím Amazing Spider-Mana 2

Redakce

Redakce

20. 4. 2014

Nadšenci série filmů Amazing Spiderman od Marca Webba určitě jásají, protože do dlouho očekávané premiéry zbývá jen pár posledních dnů, které ale i tak možná pro některé představují celou věčnost. I tu si však můžete zkrátit, pokud nahlédnete pod pokličku dění a zjistíte, jaké zvraty na vás ve filmu čekají.

Pojďme se podívat, co si pro nás tvůrci Sony připravili tentokrát. Druhý díl slibuje především několik nových známých záporáků ze Sinister Six, kteří našemu hlavnímu hrdinovi budou pěkně šlapat na paty. Začne tak jeho největší bitva, která bude rozhodně těžší než předtím, a dá Spider-Manovi zabrat po všech stránkách.

1. Co nás ve filmu čeká a nemine?

V prvním díle sice Peter Parker (Andrew Garfield) slíbil Arthuru Staceymu, otci Gwen, že si ji bude pro její ochranu držet od těla, ale jak sám Peter na konci prvního dílu řekl, jsou věci, které splnit nedokáže, takže se s Gwen stýká dál.

Jenže vše se mu zkomplikuje hned několik věcí zároveň. Cestu mu zkříží několik nových nebezpečných ničemů, kteří převrací New York vzhůru nohama. Navíc to vypadá, že jeho nepřátelé mají víc společného, než se zdá, a to Oscorp, kde to vypadá, že se za jeho zdmi snaží ututlat jednu neplechu za druhou.

Dále by se měli ve snímku objevit i strýček Ben a teta May a Peterovi rodiče v pár flashbackových scénách. Snad se díky nim spolu s novými událostmi dozvíme něco konkrétnějšího ohledně Peterovi minulosti, jejíž tajemství by měla začít pomalu vyplouvat napovrch.

2. Kdo půjde Spider-Manovi po krku?

V prvním díle musel Peter Parker čelit primárně jen jednomu nepříteli, a to Dr. Connorsonovi alias Lizardovi, kterého vlastně sám svým nerozvážným rozhodnutím stvořil. Nicméně teď se bude muset vypořádat s prvními členy Sinister Six, i když dva z nich by neměli být v centru dění.

Jednou z překážek v jeho „poklidném“ životě by měl být Rhino (Paul Giamatti). Ten by však měl být spolu s Goblinem víceméně jen vedlejším záporákem, protože tři na jednoho by přece jenom nemuselo dopadnout dobře, a tak v čele dění zůstává hlavně někdo jiný.

Tady Green Goblin, na rozdíl od jeho předchůdce z trilogie Sama Raimiho, který měl spíše kovový desing, má opravdu zelenou skřetí garderobu jako na maškarní. Zase se ale tak více blíží své komiksové předloze, kde Goblin opravdu nosil zeleno-fialový hábit jako z Halloweenu.

Dále se jeho úlohy nechopí Norman Osborn, nýbrž jeho syn Harry (Dane DeHaan), protože Norman není zrovna v nejlepší fyzické kondici.

FOTO: Amazing Spider-Man 2 - Green Goblin

Zdroj: Falcon

Jeho největším protivníkem by měl být Electro (Jamie Foxx), který se (díky bohu) dostaví na scénu v modré podobě a ne ve svém pestrém zeleno-žlutém trikotu. Svou sílu získal při nehodě, když ho zasáhl silný elektrický proud, který mu umožňuje elektřinu vytvářet a různě s ní manipulovat, takže se Spidey rozhodně nudit nebude

3. Dá nám Gwen sbohem?

Většina velkých fanoušků určitě ví, že v komiksu její život zhasne v okamžiku, kdy tragicky zahyne v důsledku Spider-Manovy snahy ji zachránit před Goblinovou lstí. Náznaky ohledně její smrti jsou poměrně nápadné – například Emma Stone, představitelka Gwen, má úplně stejný outfit jako komiksová postava, v němž zemře.

Jenže zda by za její smrtí stál Goblin už není tak úplně jisté, protože by se zde v jeho případě mělo jednat spíše o méně důležitou postavu. Kdo by ji teda shodil z mostu… Electro? Jestli se však režisér  bude skutečně držet původní dějové linie nebo se rozhodne film nakonec zakončit happyendem – toť otázka.

 

FOTO: Amazing Spider-Man 2 - Gwen Stacy

Zdroj: Falcon/Marvel

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3 věci, které chcete vědět před zhlédnutím Amazing Spider-Mana 2

Hide picture