Menu
FANZINE.cz
Komiks

300: Bitva u Thermopyl. Vyšlo čtvrté vydání kultovní komiksu

Šestého února (tedy včera) u nás vyšel počtvrté komiks Franka Millera, kterého fanoušci stále nemají dost. První vydání knihy 300 se u nás objevilo v roce 2000 a zmizelo z pultů rychlostí blesku – stejně tak všechny další. Vzhledem k neutuchajícímu zájmu čtenářů se Comics Centrum rozhodlo pro další náklad.

Bitvu u Thermopyl není třeba dlouze představovat. Boj perské armády s hrstkou odvážných Sparťanů je jedním z nejznámějších a nejpovedenějších komiksů, navíc jméno autora je samo o sobě zárukou jisté úrovně. Komiksová rekonstrukce slavné bitvy bude mít 88 barevných stran, drobné zásahy v textu (překladu se opět chopil Jan Kantůrek) a vyjde ve dvou podobách.

Samotná kniha bude k dostání za 399 korun nebo za 599 korun se speciálním krvavě rudým pouzdrem s měděnou ražbou. Komiks navíc vychází přesně měsíc před premiérou filmu 300: Vzestup říše – Millera si tedy v blízké době užijeme až až.

Vzestup říše je film vytvořený na motivy komiksu Xerxes. Ten zatím není dokončen, existují pouze dva sešity. Miller je v současnosti zaměstnán prací na filmu Sin City 2., tudíž nemá na jeho dokončení čas. Až se tak stane, rozhodně se i tato kniha dočká českého vydání.

300: Bitva u Thermopyl je jedním z těch komiksů, které prostě chcete mít doma. Díky Comics Centru se tedy opět rozšíří řady majitelů komiksu a doufejme, že tentokrát už se dostane na všechny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

300: Bitva u Thermopyl. Vyšlo čtvrté vydání kultovní komiksu

Hide picture