Menu
FANZINE.cz
Technologie

3DMark 11 otestuje váš PC, tablet a notebook. Nabízí tři různé testy

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

24. 2. 2013

Firma Futuremark se rohodla svůj tester pojat trochu jinak. 3D Mark 11 nyní obsahuje tři sady testů. Pro vykonné Pc, integrované grafiky a dokonce i tablety.

3D Mark Ice Storm

video
play-sharp-fill

Test je určem pro ARM platformy, tudíž pro tablety a smartphony. Využívá stařičké DX9. Benchmark rozjedete na Apple iOS, Androidu či Windows RT.

3D Mark Cloud Gate

video
play-sharp-fill

Tento test nevyužívá moderní technologie, využívá pouze DX 10. Hodí se hlavně na test integrovaných grafik notebooků a ultrabooků.

3D Mark Fire Strike

video
play-sharp-fill

Poslední část testu je už konečně určena pro herní děla. Plně využívá DX 11 a nejnovější grafické operace (MSAA, FXAA). Test prověří i výpočetní možnosti GPU.

Nový 3Dmark si můžete v základní verzi stáhnout zdarma. Pokud si chcete svoji herní mašinu otestovat v Extreme nastavení, musíte si připlatit 25 dolarů (asi 475 Kč) za advanced verzi. Profi verze stojí neuvěřitelných 995 dolarů (asi 18 905 Kč).

Čtěte také: Google Chromebook Pixel přichází. Mnohé drahé ultrabooky strčí do kapsy

Bohužel 3Dmark nemá reálnou vypovídací hodnotu z hlediska herního výkonu grafik a jednotlivých herních enginů. Za jediný použitelný test se tedy dá považovat ten, který testuje ARM procesory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3DMark 11 otestuje váš PC, tablet a notebook. Nabízí tři různé testy

Hide picture