Menu
FANZINE.cz
Literatura

4 knihy, které si s sebou zabalte na dovolenou. Ať jedete kamkoli

Je jedno, jestli se chystáte v kanoi sjíždět Ohři, nebo v nafukovacím člunu brázdit středozemní moře. Jako správný knihomol si s sebou musíte vzít dostatek potravy pro lačné mozkové závity. Tady je pár titulů, které se k letnímu počtení hodí přímo fantasticky.

Taran Matharu – Učedník

První na seznamu je Učedník, taková “fantasy na cesty”. Na rozdíl od mnoha jiných titulů tohoto žánru totiž není nijak rozsáhlá, takže vám v kufru nebo batohu nezabere moc místa. To, co se jí nedostává na délce, ale svědomitě dohání poutavým příběhem.

Na Vokanské akademii se mladí čarodějové, kteří dokáží vyvolat a ovládat démony, učí, jak se o svého démona správně starat, či jak s ním bojovat bok po boku v bitvě. Bohužel takto nadaných mágů je čím dál tím méně.

Studuje tu i Fletcher, který kdysi býval prostým kovářským pomocníkem. Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Osud rodné země leží náhle zcela na něm a on nemůže věřit nikomu jinému, než svému démonovi Ignatiovi.

Fiona Staplesová, Brian K. Vaughan – Sága

Co je vhodnější pro čtení u vody než komiks? Na tenhle se čekalo opravdu netrpělivě a fanoušci se zklamání nedočkali. Sága je totiž vypiplaná po grafické i dějové stránce, o čemž svědčí i pestrá sbírka ocenění včetně British Fantasy Award. Příběh Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří dezertovali z dlouhé celovesmírné války, je neotřelý, barvitý, napínavý, akční i vtipný. Rozhodně ho slupnete jak malinu.

Blake Crouch – Městečko Pines

Městečko Pines je thriller s prvky hororu, ze kterého vám i v tom nejparnějším létě půjde mráz po zádech. A to se hodí. Udělá radost všem fanouškům Stephena Kinga, Petera Strauba, Paula Wilsona i milovníkům Městečka Twin Peaks. Vypráví o hezkém, klidném, idylickém městečku v Idahu, ze kterého ale bohužel není cesta ven. Přesvědčit se o tom má i tajný agent Ethan Burke, který do něj přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty a ocitne se ve světě, kterému ani trochu nerozumí. A ve kterém nikdo není tím, kým se zdá.

Jan Rampas (a další) – 12 nesmrtelných

A třešnička na závěr. Vlastně 12 pořádných třešní z domácí zahrádky. Povídkový sborník, který mapuje 20 let práce české a slovenské Akademie sci-fi, fantasy a hororu si vysloužil nominaci na Cenu Akademie a obsahuje sice méně známá dílka, zato od dobře známých českých a slovenských autorů. Tři horory, čtyři fantasy a pět sci-fi povídek, to je nálož, kterou přibalte, i kdybyste si kvůli tomu měli vzít větší krosnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 knihy, které si s sebou zabalte na dovolenou. Ať jedete kamkoli

Hide picture