Menu
FANZINE.cz
Komiks

4 nejlepší Hulkovy příběhy a proč se povedly. Hulk se zlobit

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

10. 3. 2014

Zelené monstrum si zasloužilo popularitu nejen na filmových plátnech, v animovaných sériích, ale i scenáristicky. Mezi jemnou osobností Bruce Bannera a jeho téměř zvířecího alter ega nastal zlom, bylo vyprávěno jejich splynutí, úplné oddělení i komplexnější vnitřní boj. Ale kde z toho najít to nejlepší?[nggallery id=1998]

Planet Hulk

Hulk zachránil svět a potom byl vystřelen do vesmíru. A tuhle zradu nepochopil ani Bruce Banner, natož pak Hulk, který za letu rozmlátil prakticky celou loď. Tím pádem zničil navigační systémy a namísto na neobydlené planetě skončil v impériu sužovaném občanskými válkami.

Další pokračování příběhu není nijak neuvěřitelně originální, ale s Hulkovým charakterem výborně souzní. Úspěšnost příběhu spočívá právě v boji Hulka proti všem, i těm, kteří se mu snaží pomoci, a zvrat jeho myšlení a osobnosti. Slušné rozuzlení a pointa se přelévají přímo do druhého komiksu seznamu.

World War Hulk

Hulk našel mír, přátele, dokonce i rodinu na planetě, kam byl vyhnán z rodné Země. I když se ji snažil ze všech sil zachránit, byla zničena obrovským výbuchem, za který vinil superhrdiny Země. Bomba se měla ukrývat v troskách lodi, ve které přistál.

Proto se vrací na Zem, společně se svými druhy ve zbrani, aby srovnal účty. Největším trhákem knihy je samozřejmě bilance kdo by mohl a nemohl porazit Hulka, jde tedy hlavně o řežbu, ale příběh není k zahození a ukončení knihy je na jedničku.

obalka Gabriel Hardman: Red Hulk: Scorched Earth

Red Hulk: Scorched Earth

Red Hulk se postaví na stranu dobra. Hodí si tam týmovku s Thorem, Iron Manem a dalšími, aby zastavil protokol, který má odsoudit Zemi k zániku. Na jeho stranu se postaví dokonce i Hulk, jejich spolupráce dosud neviděna funguje se svými limity, protože množství zlé krve mezi nimi se nedá jen tak lehce zapomenout.

Komiks odhaluje druhou tvář Red Hulka, jeho vojenský smysl pro povinnost a schopnost se obětovat pro splnění úkolu. Pár zajímavých zápletek a roztržek okoření už tak zajímavý komiks.

Ultimate Wolverine vs. Hulk

Ano, nejde o čistě Hulkovský příběh, hlavní postavy jsou rovnou dvě. Bestie, které se srazí, porvou a pochopí. I když to zní blbě a banálně, navíc jde jen o minisérii. To ale pořád nemění fakt, že charakterově a i výtvarně je plnější než leckterá x-set stránková kniha.

Konec vyzní trochu do prázdna, ale vývojově je příběh dobře postaven a navíc se v něm sexy doktorka změní v dalšího člena hulkovské rodiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 nejlepší Hulkovy příběhy a proč se povedly. Hulk se zlobit

Hide picture