Menu
FANZINE.cz
Hry

5 důvodů, proč se stát pilotem na zkoušku

Máte rádi létání a chtěli byste se alespoň na den stát pilotem? Nebo se naopak bojíte výšek a přemýšlíte o překonání svého strachu právě nasednutím do letadla? Máme pro vás 5 důvodů, proč byste měli létání skutečně vyzkoušet.

1. Zapomenete na stres všedního dne

Každodenní pracovní stres si vybírá daň nejen na našem psychickém rozpoložení, ale také fyzickém zdraví. Dopřejte si proto dostatek času na sebe a aktivity, které vás baví. Létání v oblacích vysoko nad zemí vám poskytne perfektní výhled na okolní krajinu i dostatek času k odpočinku. Můžete tak na chvíli úplně vypnout, přestat myslet na práci i haldu špinavého prádla, které je třeba vyprat. Všechny starosti necháte s klidem odplout, čas v letadle je totiž jen váš a z výšky se vám budou zdát všechny pozemské starosti opravdu malinké.

2. Je to bezpečné

Ačkoliv se létání mnoho lidí bojí, tento způsob dopravy je nejbezpečnější ze všech. Jestliže si navíc pro svůj let vyberete profesionální tým pilotů se speciálním výcvikem a potřebnými licencemi i certifikacemi, můžete se jim bez obav svěřit. O kvalitě a bezpečnosti vám navíc hodně napoví i stav a stáří letadel. Pokud tedy máte pochybnosti, rozhodně se nebojte piloty požádat o informace týkající se flotily letadel.

3. Nepotřebujete žádný průkaz

Je vůbec létání bez pilotního průkazu možné? Odpověď zní ano! Díky firmám, které nabízí vyhlídkové lety, asistované pilotování letadel a tandemové seskoky, můžete do letadla sednout kdykoliv chcete a to i bez pilotního průkazu. I člověk bez průkazu, potřebných zkušeností a odlétaných hodin si může na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být pilotem a splnit si svůj sen o létání.

Dostanete možnost řídit skutečné letadlo nebo vrtulník během letu. Start i dolet do bezpečné výšky je vždy prací zkušeného pilota. Následně si však za dozoru instruktora můžete létání sami vyzkoušet. Uvidíte, jak se s letadlem zatáčí, jak se mění výška a rychlost, jakým způsobem se kontrolují palubní přístroje i jak s letadlem bezpečně přistát.

4. Můžete s sebou vzít parťáka

Do létání se nemusíte nutně pouštět sami. S sebou si můžete vzít kamaráda, partnera, rodiče nebo třeba celou partu přátel. Má váš blízký rád létání? Pak máte ideální příležitost dát mu ten nejkrásnější dárek. Díky vám se na pár minut stane pilotem na zkoušku a odnese si nezapomenutelný zážitek.

Dárkový certifikát platí celý rok od vystavení, a pokud se s výběrem zážitku náhodou netrefíte, může si ho obdarovaný snadno vyměnit za poukaz na jiný typ letu. Řešením je i darování univerzálního poukazu, který váš blízký využije přesně podle svých představ.

5. Utužíte vztahy

Na vyhlídkový let můžete pozvat partu přátel nebo třeba kolegy z práce. Zážitkové lety jsou perfektní náplní jakékoliv firemní akce. Obchodníci, markeťáci, řemeslníci, ale i řidiči z povolání si potřebují někdy odpočinout od své rutinní práce. Můžete si vyzkoušet řízení letadla, vrtulníku nebo velkého dopravního letadla na simulátoru. Možné jsou i vyhlídkové lety a pilotování malého letadla. Ženská část týmu dá ale možná raději přednost vyhlídkovému letu nad Českou republikou nebo jinou částí Evropy, romantickému výletu do oblak nebo nočnímu letu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč se stát pilotem na zkoušku

Hide picture