Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 důvodů, proč sledovat speciál k 50. výročí Doctora Who

Jan Nohovec

Jan Nohovec

23. 11. 2013

Předtím, než se podíváte na výroční epizodu, připomeňte si nejvýraznější momenty. Zdroj: BBC

Věřte tomu nebo ne, tomu chlápkovi se sonickým šroubovákem už je padesát. A Steven Moffat pro něj připravil pěkně vypečenou oslavu. Dali jsme pro vás dohromady ty nejzákladnější známé informace. Pozor, drobné spoilery.

Předtím, než se podíváte na výroční epizodu, připomeňte si nejvýraznější momenty. Zdroj: BBC

1. Matt Smith a David Tennant pohromadě

Nad Desítkou slintá jedna polovina fandomu, nad Jedenáctkou druhá. Teď budou pohromadě, a třebaže nevíme JAK, víme, že to bude stát za to. „Předělal sis to tu…

Nelíbí se mi to,“ říká Tennant na adresu Smithe, když se v traileru prochází po TARDIS jedenáctky. Fanoušci série navíc vědí, že to je odkaz na jednu starou hlášku právě od Matta Smithe. Podle dostupných informací navíc víme, že obě verze Doktora budou mít nejen vlastní TARDIS, ale i částečně vlastní dějovou linii. Desítka bude například pobíhat Anglií dnů minulých.

2. Clara

Osud Nemožné dívky bude ještě zajímavý. Víme, že ze své minulosti si ani jeden z Doktorů jisté věci nepamatuje, zatímco právě dívka, která vstoupila ve finálové epizodě sedmé série do časové linie Doktora, by mohla něco vědět. Nebo ne? Jisté je, že zřejmě dostane tu šikovnou věcičku, díky které Jack Harkness (John Barrowman) cestoval časem. A její role v osudu Doktora zatím nebyla nezanedbatelná, tak uvidíme.

3. Rose

Společně s Davidem Tennantem se ve výročním speciálu vrátí i jeho společnice Rose. Není ale jisté, jestli to skutečně bude ta Rose, která zmizela na konci druhé série do jiné dimenze. Herečka Billie Piper má totiž stejný účes jako v první sérii, kdy cestovala s devátým Doktorem, a pronáší tak prorocké vize, že to vypadá, jako kdyby v sobě pořád měla kus TARDIS. Ostatně ve spojitosti s výročním speciálem se znovu skloňuje spojení Bad Wolf.

4. Zygoni

V novém Doktorovi Who, který britské televizní obrazovky okupuje od roku 2005, jsme se s nimi ještě nesetkali, ve starých sériích ale byli docela drsní. Teď vypadají trochu revitalizovaně, trochu děsivě a trochu směšně a jejich role v nadcházejícím speciálu vlastně není vůbec jistá. Zřejmě budou hrát roli v zápletce desátého doktora s Alžbětou I., ale možná taky ne.

5. John Hurt a Časová válka

Nejvíc se ale nový speciál očekává kvůli roli Johna Hurta a celé Časové válce. Pětiminutová miniepizoda Doktorova noc (The Night of the Doctor) z minulého týdne odhalila, že skutečně jde o podobu, do které zregeneroval osmý Doktor Paul McGann. John Hurt tak bude skutečně představovat „válečného Doktora“, jak se čekalo. A právě on musí zřejmě najít způsob, jak skončit celou časovou válku. Možná k tomu bude potřebovat pomoc Desítky i Jedenáctky. Možná je klíčem k celé záležitosti podivné zařízení, před kterým v traileru stojí v jakési stodole. Možná s tím má něco společného předpověď Rose, že „Moment se blíží.“ Víme jen, že Časová válka se zřejmě dotkne i samotné domovské planety Pánů času, Gallifrey.

Jak je vidět z různých náznaků, tým kolem Doctora Who mlží, jak může, a servíruje nám jenom náznaky. To znamená, že 50. výročí může dopadnout všelijak – může to být naprosto epická záležitost jako již zmíněná miniepizoda, anebo grandiózní propadák jako přepálené dějové linky páté a šesté série, kvůli kterým si Stevne Moffat udělal u nejednoho fanouška pěkný vroubek. Na BBC 1 poběží vysílání už tuto sobotu a v Česku proběhne livestream v Brně v rámci setkání fanoušků Whocon.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč sledovat speciál k 50. výročí Doctora Who

Hide picture