Menu
FANZINE.cz
Komiks

5 hrdinů, které filmové plátno ochudilo o jejich masky

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

26. 3. 2014

Už od úplného začátku byla maska pro komiksové hrdiny neodmyslitelná. Nejen, že oddělovala jejich soukromý život od superhrdinského, ale stala se zároveň i symbolem. Nejeden hrdina o ni ale na filmovém plátně přišel![nggallery id=2056]

Určitě se to dalo čekat, když se v komiksových filmem objevují velká jména. Přece nejde mít na hlavním hrdinovi, jehož tvář je největším tahákem filmu, masku. A proč proboha ne? Alespoň občas, podívejte, že Iron Man funguje i tak. Kteří chudáci tedy byli obráni o svůj originální vzhled na úkor neustálých záběrů do obličeje?

Wolverine

Pro ty, kteří jsou zamilovaní do tváře Hugh Jackmana, jděte na nové Les Misérables nebo Prisoners. To je dohromady asi 6 hodin a nic jiného tam skoro vidět není.Ale Wolverine, který si nikdy nevezme masku, zpod níž šíleně cení zuby a seká nepřátele i přátele na kusy, prostě není Wolverine.

Thor

Stejně tak jako Hawkeye, nejde přímo o masku, ale tentokrát je potřeba zaťukat si na hlavu. Aha! Nic tam není a to tam určitě patří helma. Ano, v komiksech, kterými jsou filmy inspirovány, je hrdina také bez ní, ale alespoň scény ve Valhalle by jeho klasický komiksový vzhled mohly divákům představit.

Falcon

Do kin bude výhledově vypuštěn nový Captain America: Winter Soldier, ve kterém se Falcon objeví .Je to zábava, protože už jenom z traileru bylo poznat, že tenhle kluk se původnímu Falconovi nepřiblíží ani zdaleka.Kombinace nemotorného vybavení dovršená leteckými brýlemi vypadá směšně. Maska samozřejmě žádná.

Marvel Databse: Iceman

Iceman

No, ve Fantastic Four poletuje Human Torch, který hoří od hlavy k patě. Tak proč proboha Icemanovi z konečků prstů jenom prská trochu ledu a jinak si příležitostně změní image jenom trochu přiblbou uniformou.Tady už je nesouhlasné vrtění hlavou určitě na místě.

Hawkeye

Dobrá, v mnoha sériích se ostrostřelec vyskytoval například jen ve speciálně upravených brýlích, proč ne. V Avengers na filmovém plátně ale Hawkeye postrádá nejen typickou fialovou masku, což by se dalo určitě odpustit, nehodila by se tam, ale ty brýle by měly být minimum.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 hrdinů, které filmové plátno ochudilo o jejich masky

Hide picture