Menu
FANZINE.cz
Komiks

5 komiksů, které by si zasloužily vlastní PC hru. Zapařili byste?

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

8. 10. 2012

OBR: Komiksová kolážKdyž se hra Batman: Arkham Asylum dostala na pulty obchodů, znamenalo to téměř revoluci. Ukázala totiž, že i z průměrného komiksu může vzniknout skvělá hra. Spustila se lavina komiksových her, ale přesto zbývají některé, které na svoji herní adaptaci čekají.

OBR: Hellboy, komiksová postava

Hellboy, starý dobrý kámoš z pekla Zdroj: Gamezone.com

Hellboy (Dark Horse)

OK, videohru s názvem Hellboy už jsme dostali, právě tohle zpracování však nedělá svému komiksovému jmenovci to nejlepší jméno. Příběh je mizerně zpracován, zápletka připomíná skládačku pro děti a i celek působí tak špatně, že většina fanoušků nejspíš prohodila konzoli oknem. Hellboy je vynikající komiks, a proto vyžaduje opatrné zacházení. Láskyplné zacházení! Jakýkoli jiný způsob totiž může vyústit v katastrofu.

Z hlediska hratelnosti by si hra Hellboy zasloužila pořádnou dávku akce. Velcí, děsiví nepřátelé, příběh odehrávající se v podsvětí, to by byl ten pravý svět pro tuto hru. Umělecké zpracování by ale mělo zůstat věrné komiksové předloze, která dala tomuto hrdinovi jeho nezaměnitelné kouzlo. Zkrátka, kdyby se Hellboy dostal do rukou těch správných tvůrců, mohlo by se jednat o kousek, který by fanoušci uctívali.

OBR: All Star Western, ne zcela známý, ale prvotřídní komiks

Divoký západ, divocí koně a ještě divočejší pistolnící… dáte si? Zdroj: Gamezone.com

All-Star Western (DC)

Již od zahájení prodeje v rámci The New 52 line nabízel All-Star Western působivý, přívětivě drsný příběh odehrávající se v Gotham City. Prostředí Divokého západu, pohrávající si s temným tajemstvím, představovalo poutavý příběh a úžasné umění. Na trhu není moc videoher zasazených do amerického starého Západu, a zřejmě je to i dobře, protože to ponechává příběhům jejich nezaměnitelnou příchuť. Příchuť whisky a písku mezi zuby. Pokud by se tedy Divoký západ opět dostal do hledáčku tvůrců počítačových her, byl by All-Star Western rozhodně jedním z adeptů, kteří by si zasloužili jejich pozornost.

OBR: Daredevil Noir, temnější kladný hrdina

Daredevil a jeho PC hra, doufejme lepší, než filmové zpracování Zdroj: Gamezone.com

Daredevil Noir (Marvel)

 

Nestává se to často, ale i Marvel občas experimentuje s novými nápady, kterými trápí své hrdiny. The MAX imprint je nejnovějším příkladem zaměřeným spíše na dospělejší fanoušky. Projekt Marvel Noir patřil mezi velmi zajímavé projekty. Známé charaktery v nich tvůrci zasazovali do mnohem temnějších alternativních světů, do dvacátých a třicátých let dvacátého století. A Daredevil Noir možná patřil mezi nejzábavnější počin této řady. Pokud by se Marvel někdy rozhodl uvést temného Daredevila na obrazovky počítačů, byla by to zasloužená pocta tomuto hrdinovi.

Daredevil Noir nabízí temné vyprávění, zajímavé postavy, a dokonce i nádech romantiky. Nemluvě o tajemné linii příběhu. Zkrátka a dobře má tato komiksová kniha všechny předpoklady k tomu stát se vynikající dobrodružnou hrou. Tvůrci by ještě mohli přimíchat trochu víc té akce a tím dát hře trochu větší spád, ale to už by potom byla hra skutečně jen pro fajnšmekry.

OBR: Catwoman, komiksová hrdinka první velikosti

Catwoman, s touhle kočičkou byste se radši mazlit nechtěli Zdroj: Gamezone.com

Catwoman (DC)

 

Poté, co byl příběh  Catwoman opět oživen pro The New 52, mnozí uživatelé odsoudili jeho zpracování za přílišnou courovitost. Přes to všechno si však kočičí femme fatale určitě zaslouží své vlastní místo v počítačové sféře. Při správně vystavěném příběhu, kdesi na hranici mezi hrdinkou a mrchou, by se jistě jednalo o další skvost Gothamské sbírky. Hej, Rocksteady, když už nepracujete na nových Želvách Ninja, co trochu zapracovat na Kočičí ženě? A pokud by se tam objevila scéna, ve které by romantická chvilka mezi Catwoman a Batmanem skončila kolenem v jeho rozkroku, hmmm… no, prostě lahůdka.

OBR: Deadpool, komiksový hrdina pro fajnšmekry

Znáte? Neznáte? Tak se seznamte… jediněčný Deadpool Zdroj: Gamezone.com

Deadpool (Marvel)

 

Pokud existuje komiksový hrdina, který si rozhodně zaslouží svou vlastní videohru, pak je to Deadpool. Vždy připraven k akci, vždy ozbrojený hláškou, vždy geniální. Zkrátka hrdina hodný převedení do počítačové podoby. A nezáleží na tom, zda by se jednalo o obyčejnou akční hru či 3D střílečku, tenhle chlápek by si zasloužil všechno. Deadpool je různorodá osobnost a rozhodně by mu slušel i stejně různorodý vesmír, ve kterém by se mohl prohánět.

Tenhle komiksový žoldák si rád povídá sám se sebou nebo se čtenáři, nebo dokonce i s lidmi, kteří ho tvoří. Uznává skutečnost, že funguje jen jako součást literárního vesmíru. Bylo by úžasné, kdyby se stejně vystavěný příběh změnil i do formátu videohry. Se správnými vývojáři a patřičným vlivem původních autorů Deadpoola, kteří by udrželi jeho původní formát, by se mohla tato postava stát tím nejúžasnějším žoldákem, kterého kdy herní konzole ovládaly.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 komiksů, které by si zasloužily vlastní PC hru. Zapařili byste?

Hide picture