×
FANZINE.cz

5 mang, které by skvěle fungovaly jako herní adaptace. Zapařili byste?

Všichni nadšenci mangy určitě přemýšleli nad tím, jak by vypadala jejich oblíbená série jako herní adaptace. Kresba, rychlý styl a prostředí mangy přímo křičí počítačová hra. Zde je krátký list mang, které by fungovaly perfektně i v počítačovém světě.

[album: https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/manga-hry/]

Naruto představuje nejenom skvělou komikovou sérii, kterou miluje spousta lidí po celém světě, ale také oblíbenou videohru. Když se to tvůrcům podařilo i s touto slavnou japonskou postavou, proč to nezkusit i s následujícími japonskými komiksy, které si přímo říkají o to, aby byly adaptovány do podoby počítačové hry nebo videohry.

5. ½ prince

Není to vlastně ani tak manga, jako manhua. Termín manhua pochází z daleké Číny a je tamějším ekvivalentem mangy. Příběh se soustřeďuje okolo dívky Feng Lan, kterou obviní její bratr z toho, že využívá svého pohlaví k postupu ve hře. Feng Lan se proto rozhodne, že v následující MMO bude hrát za mužskou postavu.

1/2 prince. Zdroj: www.explosion.com

Zmiňované MMO představuje dokonalou virtuální realitu a je tak trochu nad dosavadní vývojářské možnosti. Herní systém popisovaný v ½ prince by ale rozhodně přilákal spoustu fanoušků on-line her.

4. Defense Devil

Démonický princ Kacabaja se snaží zachránit duše lidí uvězněných mezi nebem a peklem. Na epické bitvy mezi démony by rozhodně slyšelo široké spektrum lidí.

Defence Devil. Zdroj: www.explosion.com

3. Jing: King of Bandits

Jing: King of Bandits. Tato manga představuje tak trochu výjimku, protože Jing už svoji hru má. Bohužel velmi zastaralou a kvalitami příliš neoplývající. Jing by si zasloužil lepší adaptaci nejlépe na způsob platformy.

2. Air Gear

Air Gaer je i není manga o sportu. Hlavní hrdinové jezdí na in-line bruslích, ale děj se soustřeďuje hlavně na rozšiřování a bránění území jednotlivých gangů. Air Gear by se dal lehce převést do typu hry á la Assassin´s Creed.

Air Gear. Zdroj: www.explosion.com

1. The World God Only Knows

Keima Katsuragi prezentuje mistra her bishōjo (japonská videohra soustředící se na interakci s atraktivními dívkami anime stylu). Zatímco ve hře zdolává jakoukoli dívku, ve skutečném životě vypadá jako obyčejný geek. S brýlemi. Keimu požádá o pomoc démon, který se přiživuje na zlomených dívčích srdcích. Manga o randění se simy by se tedy dala snadno převést do podobného typu hry.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..