Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

5 mang, které by skvěle fungovaly jako herní adaptace. Zapařili byste?

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

20. 12. 2012

Všichni nadšenci mangy určitě přemýšleli nad tím, jak by vypadala jejich oblíbená série jako herní adaptace. Kresba, rychlý styl a prostředí mangy přímo křičí počítačová hra. Zde je krátký list mang, které by fungovaly perfektně i v počítačovém světě.

Naruto představuje nejenom skvělou komikovou sérii, kterou miluje spousta lidí po celém světě, ale také oblíbenou videohru. Když se to tvůrcům podařilo i s touto slavnou japonskou postavou, proč to nezkusit i s následujícími japonskými komiksy, které si přímo říkají o to, aby byly adaptovány do podoby počítačové hry nebo videohry.

5. ½ prince

Není to vlastně ani tak manga, jako manhua. Termín manhua pochází z daleké Číny a je tamějším ekvivalentem mangy. Příběh se soustřeďuje okolo dívky Feng Lan, kterou obviní její bratr z toho, že využívá svého pohlaví k postupu ve hře. Feng Lan se proto rozhodne, že v následující MMO bude hrát za mužskou postavu.

1/2 prince. Zdroj: www.explosion.com

Zmiňované MMO představuje dokonalou virtuální realitu a je tak trochu nad dosavadní vývojářské možnosti. Herní systém popisovaný v ½ prince by ale rozhodně přilákal spoustu fanoušků on-line her.

4. Defense Devil

Démonický princ Kacabaja se snaží zachránit duše lidí uvězněných mezi nebem a peklem. Na epické bitvy mezi démony by rozhodně slyšelo široké spektrum lidí.

Defence Devil. Zdroj: www.explosion.com

3. Jing: King of Bandits

Jing: King of Bandits. Tato manga představuje tak trochu výjimku, protože Jing už svoji hru má. Bohužel velmi zastaralou a kvalitami příliš neoplývající. Jing by si zasloužil lepší adaptaci nejlépe na způsob platformy.

2. Air Gear

Air Gaer je i není manga o sportu. Hlavní hrdinové jezdí na in-line bruslích, ale děj se soustřeďuje hlavně na rozšiřování a bránění území jednotlivých gangů. Air Gear by se dal lehce převést do typu hry á la Assassin´s Creed.

Air Gear. Zdroj: www.explosion.com

1. The World God Only Knows

Keima Katsuragi prezentuje mistra her bishōjo (japonská videohra soustředící se na interakci s atraktivními dívkami anime stylu). Zatímco ve hře zdolává jakoukoli dívku, ve skutečném životě vypadá jako obyčejný geek. S brýlemi. Keimu požádá o pomoc démon, který se přiživuje na zlomených dívčích srdcích. Manga o randění se simy by se tedy dala snadno převést do podobného typu hry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 mang, které by skvěle fungovaly jako herní adaptace. Zapařili byste?

Hide picture