Menu
FANZINE.cz
Technologie

5 nejlepších VPN pro hraní online her

Asi se shodneme, že světu her vévodí zejména ty onlinové, ve kterých můžeme hrát s hráči z celého světa. Při hraní online her však nejen vystavujeme svá data a zařízení hrozbám na internetu, ale také se můžeme setkat s nejrůznějšími geolokačními omezeními. Oba tyto problémy poměrně efektivně řeší VPN, tedy virtuální privátní síť.

Ta však s sebou může nést další nepříjemnosti v podobě pomalejšího připojení, které dokáže zážitek z dobré hry pořádně zkazit. Při výběru virtuální privátní sítě je proto třeba jak pročíst nejrůznější VPN recenze, tak zvážit zkušenosti ostatních uživatelů. Abychom vám hledání toho pravého poskytovatele VPN pro hraní her trochu usnadnili, přinášíme vám pět tipů na nejlepší VPN pro hraní onlinovek.

Proč používat při hraní her VPN?

Důvodů pro použití VPN při hraní online her je mnoho. V prvé řadě si můžeme zahrát hry, ke kterým bychom se například kvůli geografickým blokům nemuseli dostat – kvalitní VPN jednoduše zamaskuje naši IP adresu, díky čemuž můžeme tato omezení snadno obcházet. Další nesporná výhoda změny polohy navíc spočívá v možnosti hrát tam, kde se právě nachází více hráčů.

VPN vám pomůže ušetřit

Další nespornou výhodou VPN, na kterou se občas zapomíná, je fakt, že nám pomůže ušetřit výdaje na hraní. V rámci různých lokalit se totiž může cena her výrazně lišit. Pokud je však vaším primárním důvodem pro použití VPN snaha ušetřit, vhodnou alternativou k placeným VPNkám mohou být VPN zdarma. Ty sice poskytují o něco menší zabezpečení než placené verze, ale při vhodném výběru se mohou stát jejich plnohodnotnou náhradou.

A pokud se přece jen rozhodnete pro placené VPN, ušetřit vám pomohou například nejrůznější slevové akce nebo VPN slevové kupóny.

VPN

Zdroj: Shutterstock

NordVPN

Velice populární VPN pro hraní her je severská NordVPN. Ta se může pochlubit nejenom velkým množstvím severů (více než 5000) v celkem 59 zemích světa, ale také vás zachrání před DDoS útokem, které jsou v herním světě poměrně časté. Služba je kompatibilní s mnoha operačními systémy, a navíc nabízí bezplatnou 30denní verzi. Jedinou větší nevýhodou může být o něco nižší rychlost připojení.

CyberGhost VPN

Kompromisem mezi vysokou kvalitou a příznivou cenou je zejména CyberGhost VPN. Ta dokáže například zabránit online sledování a ochrání vás před DDoS útoky. Hlavní výhoda spočívá v tom, že má servery ve více než 90 zemích, díky čemuž získáte přístup k opravdu velkému množství obsahu. Bonusem jsou servery optimalizované pro streamování. I v tomto případě si můžete službu na třicet dní vyzkoušet zdarma.

Private Internet Access

Opravdu velkým množstvím serverů se může pochlubit VPN Private Internet Access, který disponuje více než 34 400 servery po celém světě. VPN můžeme použít až na deset zařízení najednou a opět si můžeme službu vyzkoušet na 30 dní zdarma. Při hraní her oceníte zejména užitečné SOCKS5 squid proxy servery, které při hraní online her sníží ping. Je však třeba vzít v potaz, že ačkoliv zajistí rychlejší odezvu při hraní, tyto servery nejsou tolik šifrované.

ExpressVPN

Extrémně vysoké rychlosti si užijete se službou ExpressVPN. I tato VPNka dokáže efektivně ochránit před DDoS útoky, a navíc lze s její pomocí odblokovat jakýkoliv herní server. Kromě zabezpečeného 256bitového šifrování nabídne také neomezenou šířku pásma a stahování, nonstop zákaznickou podporu a 30denní záruku vrácení peněz.

SurfShark VPN

Posledním naším tipem je SurfShark VPN, které nabídne velké množství spolehlivých serverů ve více než 65 zemích světa. Navíc funguje na několika zabezpečených protokolech bez ohledu na používaný server. Velkou výhodou je také neomezený počet současně připojených zařízení či neomezená šířka pásma. Jediným větším mínusem je fakt, že nenabízí žádnou bezplatnou verzi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejlepších VPN pro hraní online her

Hide picture