Menu
FANZINE.cz
Komiks

5 sidekicků, kteří odvážně doprovázejí komiksové hrdiny

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

24. 3. 2014

Superhrdinové jsou silní, rychlí, bohatí, ale často se neobejdou bez doprovodu. On boj se zločinem je jako výlet do kina. Je lepší se spolu při filmech bát a smát, než se potom lidem snažit vyprávět, o čem to vlastně bylo. Navíc pro záchranu světa jsou často potřeba očití svědci.

Krypto

Najdou se určitě tací, kteří sdílí své nejmilejší okamžiky s domácími mazlíčky. Kočky, ty si dělají, co chtějí, křečci zase běhají kolečka, ale pes! Ten přiběhne, nechá se podrbat za ušima, sedne si, když má, a odhání otravné sousedy. A tak si i Superman jednoho pořídil.

Má sice několik dalších přátel, na jednoho z nich se i dostane, ale jak se říká, pes je nejvěrnější přítel super-člověka.

Alex Ross: Captain America

Bucky

Za druhé světové války se jediný superhrdina na celé frontě musel cítit vážně osamocený. A tak dal jednomu z vojáků masku přes oči a hned si mohli pokecat jako rovný s rovným. Bucky doprovázel Captaina America v celém jeho tažení proti ose, až po jeho ledový pád.

Někde Bucky zestárnul a vzal si bývalou přítelkyni svého vzoru, jinde zase doslova následoval Steva Rogerse a stal se po jeho odchodu novým americkým vzorem. V každém případě sidekick, jak má být.

Harley Quinn

Psychiatrická léčebna je pro slečnu Quinn jako druhý domov. Charismatická šílená Jokerova partnerka a doprovod na stezce bizarních zločinů a černého humoru je prostě sympaťačka. V jejím repertoáru není nouze o střelné zbraně, ale nesmíme zapomenout na typické obrovské kladivo, kterým se Křehká Harley nebezpečně ohání na všechny strany.

Je vlastně těžké říct, jak moc ji Joker jenom využívá a kdy je pro něj přítelkyně a soudruh ve zbrani zločinu, ale taková polemika jí místo na seznamu rozhodně neukradne.

Paul Smith: Lockheed

Lockheed

A tohle je prosím drak. Drak z vesmíru, v podstatě nepřítel státu, ale to X-Menům nevadí, sami nemají s vládou nejpříjemnější vztahy. Lockheed je spíše dráček, opravdu není největší, ale to vůbec neomezuje jeho magické schopnosti.

Na našem světě se objevil po boku Kitty Pryde, ke které se připojil, když byla zajatkyní rasy Brood. A i když si občas zaskočí třeba k Pet Avengers, jeho pravé místo bude vždy po jejím boku.

Robin

Když se řekne Robin, vybaví se Batman. A kdo řekne Batman, musí dodat Robin. Tohle duo je tu už hodně dlouho a jeho první a nejstarší místo je důvodem, proč nebyl vybrán žádný jiný z asi padesáti dalších batmanovských pomocníků.

Je ale už těžší představit si pod alter-egem Robin konkrétní jméno, na jeho postu už se taky protočilo několik charakterů. Jména ale není třeba, ať už se jeho nositelé obětovali nebo zběhli, Robin bude vždy důležitou premisou pro netopýří svět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 sidekicků, kteří odvážně doprovázejí komiksové hrdiny

Hide picture