Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 věcí, které odhalil trailer filmu Intelstellar. Kousek Spielberga i cestování časem

Redakce

Redakce

20. 5. 2014

Co máme očekávat v listopadu až přijde do kin nový film Christophera Nolana Interstellar? Kromě toho, že půjde o cestu do Vesmíru, prozrazuje trailer několik zajímavých nápadů, které ve filmu nebudou chybět. Topzine proto přináší pět věcí, které nové science-fiction slibuje. Podívejte se, na co se můžete těšit.

video
play-sharp-fill

Hlad a trápení z klimatických změn

Země bude ve filmu Interstellar zničená. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Země bude ve filmu Interstellar zničená. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Záběry ve kterých je vidět oheň a bouře rozvířeného prachu. Zemědělci kvůli masivním klimatickým změnám už nejsou schopni vypěstovat žádné plodiny. Amerika a další části světa trpí hladem. „Dochází nám jídlo,“ říká v traileru ustaraný David Oyelowo. Na problémy způsobené zničením planety budou hledat řešení ve Vesmíru. Povede se jim to?

Fanoušci science-fiction nepřijdou zkrátka

Film ukáže řadu science-fiction vymožeností. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Zveřejněné video přislibuje, že vůbec nepůjde o „klasický“ katastrofický film, ba naopak fanoušci futuristických vymožeností si přijdou také na své. Nejenom, že se v traileru míhají nápady o cestování časem, malý náhled získává divák i do vesmírné lodi. Její posádka spí v plastových spacácích naplněných tekutinou, která pravděpodobně lidi zmrazí, dokud nedoletí na cílové místo.

McConaughey má oscarového otce

Mathew McConaughey bude mít oscarového otce. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Nejenom detaily děje ale také novinky o hereckých obsazeních se dají vyčíst z traileru. V záběrech se objevují věhlasné tváře Anne Hathaway, Michaela Caina, Jessicy Chastainové nebo Caseyho Afflecka. Součástí hereckého týmu bude i oscarový John Lithgow o jehož roli sice zatím není tolik známo, při detailnějším pohledu na trailer si divák ale všimne, že je vidět v záběru, kdy Mathew McConaughey opouští svou rodinu, aby odletěl do Vesmíru. Je pravděpodobné, že zaplní místo otce po boku McConaugheyho.

Děti a jejich dospělé já

Jednu z rolí obsadí Jessica Chastain. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Jednu z rolí obsadí Jessica Chastain. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Zpátky k výše zmiňovanému cestování časem – pravděpodobně se snímek bude odehrávat ve dvou časových rovinách. Nasvědčují tomu i dvě hlavní postavy v obsazení Jessicy Chastainové a Caseye Afflecka. V traileru především vidíme dětskou Mackenzie Foy ve světě, který se zdá mít fungující ekosystém. Později do Vesmíru ale letí ze zničené Země Jessica Chastainová, která má podobně upravené vlasy i styl oblečení jako její dětská představitelka. Podobné scény nasvědčují i dětské předloze Caseye Afflecka. Možná bude příběh vyprávěn pomocí flashbacky, jedno je jasné, uspořádání děje asi nebude standardní a divák se má na co těšit.

Ve znamení Stevena Spielberga

Otec se snaží zachránit své děti před skázou. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Otec se snaží zachránit své děti před skázou. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Je zajímavostí, že původně měl projekt Intelstellaru na starosti Steven Spielberg, nakonec ho ale zpracoval Christopher Nolan. Nicméně i přesto je v příběhu ještě cítit nádech Spielbergovy tvorby. Kdo by si při otci, který čelí katastrofě a snaží se zoufale zachránit své děti nevzpomněl třeba na Válku světů?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 věcí, které odhalil trailer filmu Intelstellar. Kousek Spielberga i cestování časem

Hide picture