Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 zajímavostí o filmu Iron Man 3: Downey Jr. zahajuje nové Avengers

Redakce

Redakce

3. 5. 2013

Právě včera tomu bylo, co dlouho očekávaná sci-fi rozzářila plátna našich kin a dočkali se všichni fanoušci superhrdiny, který se jako jediný hrdě hlásí ke své alter-identitě.

FOTO: Robert Downey Jr. ve filmu Iron Man 3

I když to vlastně zprvu nebude pěkný pohled. Sebestředného a arogantního Tonyho Starka, jenž si je plně vědom své geniality a nijak se tím netají, uvidíme v překvapivé pozici – na dně. Zodpovědnost za to nese tajemná kreatura jménem Mandarin, který v mžiku přeměnil vše Starkem milované v prach. Nyní tudíž nenese na svých bedrech jen záchranu světa a blízkých, na což je už zvyklý, ale i nutnost nalezení sebe sama a odpovědi na drásavou otázku, zda je to Tony, kdo velí Iron Manovi, nebo naopak…

1. Přejeme vám příjemný let

I když v tomto případě se laskavé přání letušek minulo účinkem. Ve filmu uvidíme strhující akční scénu, jež patří k nejkomplikovanějším, jaké kdy Marvel Studios opustily. V důsledku nehody vypadne z letadla třináct lidí, které by čekal dost krutý osud, kdyby nablízku nebyl Iron Man a nezačal je pochytávat jako padající hrušky. Náročná scéna byla za úžasných deset dní zrealizována díky řemesla znalým parašutistům a koordinovaným kaskadérům a letadlo tak bezpečně dopravilo pasažéry do cíle.

2. Dvě generace géniů

O tom, že představitelé hlavních rolí, Robert Downey Jr. a Ben Kingsley, patří k hereckým elitám skupin svých vrstevníků, není pochyb, dosud ale žádnému filmu nedodali jiskru svou spoluprací. Jejich setkání lze ale považovat tak trošku za nevyhnutelné, jelikož náhodou jim oběma ke kroku do velkého světa pomohl stejný režisér – Richard Attenborough. Kingsley pod jeho vedením ztvárnil svou nejslavnější roli duchovního velikána Gándhího a Downey Jr. na sebe upozornil v titulní roli dramatu Chaplin.

FOTO: Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow ve filmu Iron Man 3

V boji je prý láska slabinou. Nebo naopak zdrojem síly?

3. Nová naděje

S dětskými představiteli je to vždy trochu ošemetné. Sice vynikají mnohem větší bezprostředností než dospělí a coby mladou krev je lze snáz přetvořit k obrazu svému, ale v útlém věku ještě postrádají trpělivost a disciplínu. Tvůrcům také trvalo, než objevili Tye Simpkinse, jenž disponoval obojím díky zkušenostem z filmů Nouzový východ, Tři dny ke svobodě nebo Insidious. Downey Jr. mu navíc coby vítězi castingu sám oznámil tuto radostnou novinu, takže ledy byly prolomeny a mohlo se začít natáčet.

4. Maminka superhrdinka

Gwyneth Paltrow hraje Pepper Potts, Starkovu životní lásku a též jeho pravou ruku. Dosud jsme tuto postavu ztvárněnou herečkou s křehkým éterickým vzezřením znali zejména jako oddanou ženu racionálního uvažování s rychle pracujícím mozkem, jež působí spíš v zákulisí bitevního pole. Nyní nám ale i ona ukáže svou bojovnou stránku, oblékne zbrusu novou výstroj a vyrazí do akce narušit všem ničemům klidné spaní. Jak tvrdí sama Paltrow, její dva potomci nad maminčinou novou vizáží neskrývali nadšení.

5. Jak to jen ty dva roky vydržíme…

Tak dlouho si totiž budeme muset počkat na vrcholné Avengers 2. Naštěstí se nám tvůrci postarají o zábavu, jelikož Iron Man 3 je jen prvním krůčkem v nové marvelovské sérii mapující osudy námi zbožňovaných mstitelů. Ještě na podzim se podíváme, jak si Thor počíná ve svém vesmírném světě, za rok pak budeme svědky boje Kapitána Ameriky proti nejlepšímu příteli a příští léto nám zpestří novinka Guardians of the Galaxy. A pokud nenastane další konec světa, dočkáme se i vytoužených Avengers 2.

K filmu Iron Man 3 jsme si pro vás také připravili soutěž o lístky do kina IMAX.  Tak tedy hodně štěstí a vzhůru do kina!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Iron Man 3: Downey Jr. zahajuje nové Avengers

Hide picture