Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

5 zajímavostí o filmu Koralína: Místo květů použili animátoři popcorn

Redakce

Redakce

5. 9. 2012

Koralína a HubíkKoralína a svět za tajnými dveřmi je temný a úspěšný animák, kde má Koralína na výběr ze dvou světů. Věděli jste ale, co tvůrci použili místo sněhu? Pokud se vám Koralína líbila, od studia Laika jde právě do kin i Norman a duchové.

Koralína a Hubík

Koralína a zábavnější verze Hubíka z druhého světa. Zdroj: Universal Pictures

Koralína se ve filmu vydá ze svého obyčejného světa do světa, který je mnohem lepší a barvitější než ten skutečný. Ale jen do určitého momentu. Koralína totiž pomalu zjišťuje, že aby mohla v druhém světě zůstat, musí si své oči vyměnit za knoflíky, a to se jí nezamlouvá. Film byl dokončen v roce 2009. V originálním znění můžete slyšet Dakotu Fanning, Teri Hatcher, Dawn French a Iana McShana. Celé to režíroval Henry Selick.

1. Temný žloutek

Když Koralíně dělá matka v druhém světě na snídani vejce, můžete v nich zahlédnout, konkrétně ve žloutku, tvář Kostlivce Jacka z Ukradených Vánoc, které jsou také filmem režiséra Selicka.

2. Dlouhé přípravy

Než vůbec došlo k natáčení, které trvalo více než rok a půl, muselo se zapracovat na přípravách (ty zabraly dva roky). A to vše hlavně proto, že na výrobu jedné loutky Koralíny muselo být k dispozici 10 lidí. Umělci na ní pracovali 3 až 4 měsíce, aby nakonec uplácali loutku o velikosti asi 25 cm. Z čeho se vůbec postavičky fyzicky skládají? Železné jádro tělíček je obklopeno silikonem a pěnovým latexem.

video
play-sharp-fill

3. Pro temnější ztvárnění byly písně vyškrtnuty

Za celý film zde zazní jen jedna píseň, tu zpívá Koralinin otec z druhého světa. Původně bylo pro film připraveno 10 písní, které napsala skupina They Might Be Giants, pak se ale tvůrci rozhodli songy pro temnější atmosféru nepoužít.

4. Neuvěřitelná čísla

Pokud byste chtěli spočítat, kolik výrazů v obličeji Koralína vyměnila za celý film, už nemusíte. Bylo to dohromady 207.336, v jedné scéně jich dokonce během 35 vteřin vystřídá 16. Její matka už tak vysoké číslo nemá, ale i tak promění svůj obličej 17.633krát. Při divadelním představení sedí v hledišti 248 psů. A pokud byste chtěli natočit pouhých 74 sekund filmu, potřebovali byste k tomu týden práce a 300 lidí na 52 scénách.

Koralína s matkou

Druhá matka se ještě snaží Koralínu přemluvit

5. Lilie, květiny, sníh

Všimli jste si, že lilie, co kvetou na zahradě, jsou ve skutečnosti jen náprstky, které jsou otočené naruby? Navíc jsou všechny ručně malované. V květinách na zahradě jsou ukryty i pingpongové míčky. Na třešňových stromech můžete najít popcorn, co se vydává za květy. A poslední vychytávkou je sníh – ten tvůrci vykouzlili z jedlé sody a lepidla.

Koralína a svět za tajnými dveřmi

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný
USA, 2009, 96 min

Režie: Henry Selick
Hrají: Dakota Fanning, Dawn French, Teri Hatcher, Ian McShane, Jennifer Saunders, Keith David, John Hodgman

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Koralína: Místo květů použili animátoři popcorn

Hide picture