Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 zajímavostí o filmu Mocný vládce Oz: Kunis a Franco opět spolu

Redakce

Redakce

8. 3. 2013

FOTO: Mila Kunis a James Franco ve filmu Mocný vládce OzTahle fantasy lahůdka se vám bude líbit. Pomineme-li přehršel kouzel, monstrózních květin a mluvících zvířátek, vaše oko se potěší také pohledem na tři více či méně hodné, ale vždy ztepilé čarodějky.

video
play-sharp-fill

Všechny se stanou společnicemi muže jménem Oscar. Ten si do teď na živobytí vydělával jako kouzelník druhé kategorie putující po světě s cirkusem, až se jednou zčistajasna ocitl ve fantastické Zemi Oz, která jej oslavuje pro jeho domnělé umění.

Utopen v pozlátku si užívá, dokud mu cestu nezkříží tři zmíněné femmes fatales, jež vynikají v magickém řemesle. S nimi přichází i problémy, a teprve nyní Oscar dostává šanci ukázat, kam až sahá jeho čarodějná moc a jaká kouzla umí i jeho srdce.

1. Kde chemie funguje

Někteří herci na sebe zkrátka mají štěstí. A někteří na sebe mají takové štěstí, až by se jeden nemohl divit, kdyby v jejich polovičkách začaly klíčit žárlivé výhonky. Tak například James Franco a Mila Kunis se nyní před kamerou setkali již potřetí a již potřetí mezi nimi jiskry létaly.

Poprvé se tak stalo v akční komedii Noční rande, kde hráli manžele zloděje, a podruhé v dramatu Tar, v němž nás Franco provází životem básníka C. K. Williamse a Kunis jej doplňuje coby jeho manželka Catherine.

2. Země Oz jako ráj filmového průmyslu

Když americký spisovatel Lyman Frank Baum přenášel na papír první myšlenky o dívence Dorotce, Strašákovi, Plecháčkovi a zbabělém Lvovi, asi si nepomyslel, že v budoucnu poslouží jako inspirace pro příběh o šarmantním hejskovi a třech sexy kočkách.

Společnost Disney již jednou s Baumem in memoriam spolupracovala, z čehož vzešla úspěšná pohádka Return to Oz. Adaptací s jinou produkcí je potom vyloženě nespočet, titul té nejznámější asi navždy zůstane filmu s Judy Garland z roku 1939.

FOTO: Mila Kunis a James Franco ve filmu Mocný vládce Oz

Mila Kunis a James Franco. Zdroj: Falcon

3. Škatulata, hejbejte se

Stranu zla ve filmu zosobňuje zákěřná Evanora, jejímž jménem měla původně kouzlit a zaklínat Hilary Swank či ,,domácí“ Michelle Williams. Scénář se ale dostal do rukou i Rachel Weisz, kterou role svůdné ježibaby nadchla, nicméně neodpovídala představám režiséra ani studia.

Přesto se zúčastnila konkurzu a u Raimiho strávila celé dvě hodiny, po jejichž uplynutí se mohla začít učit první formulky černé magie. Jestli už nějaké uměla předtím a použila je k očarování režiséra, se nejspíš nedozvíme.

4. Hudbu, prosím

Jméno Danny Elfman má v hudebním světě ten nejlepší zvuk. Díla jako Mission: Impossible, Karlík a továrna na čokoládu či Terapie láskou by si své místo ve filmové klenotnici jistě vydobyly tak jako tak, ale bez toho fascinujícího hudebního doprovodu by jim zkrátka něco scházelo.

Elfmanova talentu Raimi využil již při práci na sérii Spider-Man, po jejímž ukončení se skladatel nechal slyšet, že než aby znovu spojoval síly s Raimim, raději oblékne číšnickou zástěru. Nyní ale zřejmě udělal výjimku.

FOTO: Mocný vládce Oz

Ozovi podlehnou všechny. I ty vyrobené z porcelánu. Zdroj: Falcon

5. Hon za čarodějnicí

Již víme, že se ve filmu setkáme s Milou Kunis, Michelle Williams a Rachel Weisz. Z počátku ale měl režisér Sam Raimi nemalé problémy s výběrem té nejčarovnější. Za poslední čas se krasotinky s kvalitním hereckým projevem rodí jak houby po dešti.

Ve finále si k postupu do užšího zájmu páně režisérova mohly gratulovat Olivia Wilde, Amy Adams, Blake Lively, Keira Knightley, Kate Backinsale či Rebecca Hall. Jestli vybral správně, to už se přesvědčte sami v kině!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Mocný vládce Oz: Kunis a Franco opět spolu

Hide picture