Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 zajímavostí o filmu Paranormal Activity: Natáčení trvalo jen deset dní

Redakce

Redakce

14. 10. 2012

Paranormal Activity je jeden z těch hororů, kde je divák napnutý díky skvostné atmosféře. Ale věděli jste o tomhle snímku skutečně vše?

Nejděsivější chvíle nastávají, když spíte. Zdroj: DreamWorks SKG

Paranormal Activity je natočen blairwitchovským způsobem, což znamená, že divák má díky použité ruční kameře dojem, že vše, co vidí, je skutečné a pravdivé.

To byla od debutanta Orena Peliho sázka na správnou kartu. Film se během několika víkendů dostal do podvědomí celého světa a také se mu začalo říkat nejděsivější film všech dob.

1. 655 000% zisk

Výroba filmu stála pouhopouhých 15 tisíc amerických dolarů. Tento rozpočet byl hravě překonán během prvního víkendu promítání v USA. Za 13 promítacích dnů film překlenul milionovou hranici a postupem času se zisk vyšplhal až na 196 milionů. To činí zisk 655 000%. Díky tomu se film stal nejvýnosnějším filmem všech dob!

2. U režiséra doma

Dům, který je ve filmu v podstatě hlavní postavou,  je režisérův vlastní. Celý rok zabrala režisérovi rekonstrukce a příprava ideálních podmínek pro natáčení. Musel například přidělat zábradlí nebo dům celý vymalovat. Hlavní hrdinové Katie Featherston a Micah Sloat vůbec nedostali scénáře! Jen jim před každou natáčenou scénou bylo vysvětleno, co se zrovna děje a o čem si mají povídat. Samotné natáčení trvalo pouze 10 dní.

video
play-sharp-fill
01:45

3. Spielbergův zásah

Originální konec snímku byl na žádost Stevena Spielberga změněn. O důvodech se stále spekuluje.

4. Režisérova děsivá zkušenost

Na internetu se po uvedení snímku do kin rozjela diskuze, zda je film založen na skutečné události, či není. Ve skutečnosti je námět filmu podložen režisérovými zkušenostmi.

Když se s manželkou nastěhoval do nového domu, po několika záhadných událostech mu během spánku spadla z police vedle postele krabice se saponátem, která podle něj byla zabezpečena proti naklánění nebo padání.

Natáčelo se u režiséra doma.

5. VHS ještě nevymřelo

Film byl vydán dokonce i na VHS (v Holandsku). Formát filmu k tomu vybízel. V dnešní DVD době je to ale skutečně zázrak…

Paranormal Activity

Horor/Thriller/Mysteriózní
USA, 2007, 82 min

Režie: Oren Peli
Hrají: Katie Featherston, Micah Sloat, Mark Fredrichs, Amber Armstrong, Randy McDowell, Tim Piper, Ashley Palmer, Crystal Cartwright

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Paranormal Activity: Natáčení trvalo jen deset dní

Hide picture