Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 zajímavostí o filmu Resident Evil: Zranění Milly Jovovich byla pravá

Redakce

Redakce

9. 9. 2012

M. JovovichJe to už deset let, co Milla Jovovich poprvé předvedla parádní odraz od zdi zakončený obtiskem své podrážky na cizí tváři. Při natáčení se ale nevyhnula ani skutečným zraněním.

M. Jovovich

Alice se probouzí, aby za chvíli prošla zrcadlem. Zdroj: Constantin Film

V díle režiséra Paula W. S. Andersona je výrazná jedna úspěšná filmová série. Dodnes je první díl Resident Evil jedním z nejlepších snímků natočených podle počítačové hry. Letos v září přijde do kin další, již páté pokračování. Co neobvyklého se ale stalo na počátku této série?

1. Alice in Wonderland

Resident Evil má mnoho odkazů na Alenku v říši divů. Tak například jméno hlavní hrdinky je Alice a naopak The Red Queen je jméno hlavního nepřítele – počítače, bránícího celý komplex společnosti Umbrella (Úl). Dále tu najdeme bílého pokusného králíka nebo zrcadlové dveře, které skrývají vstup do komplexu. To nebude pouhá náhoda…

2. Změny nejen v názvu

Původní název filmu byl Resident Evil: Ground Zero. Ground Zero bylo ale z názvu odstraněno po teroristickém útoku 11. září 2001. Další podstatnou změnou bylo i velení speciálního komanda. Ve filmu na postu velitele můžeme vidět Colina Salmona. Ten vystřídal původní duo Milly Jovovich a Michelle Rodriguez. Herečky asi nezvládly velitelský tlak.

3. Zranění a make-up

Natáčení filmu může být bolestivá záležitost. Své ví i ukrajinská herečka Jovovich, která ukázala, že vůbec není křehká dívenka. Žádná z drobných zranění objevujících se na jejím těle nebyla vytvořena make-upem, ale byla pravá. Aby toho nebylo málo, během natáčení udělala Andersonovi pěkného monokla a zranila další tři spolupracovníky. Kdo by šel s představitelkou slavné Alice do ringu teď?

4. Neobyčejné zombie

Roli zombíka si mimo jiné vyzkoušel i prezident herní společnosti Capcom, která Resident Evil vytvořila. Další oživlou mrtvolu si zahrál například Jaymes Butler, koordinátor bojových sekvencí. Butler je také bývalý člen SEAL a velel Jovovich a Ericu Mabiusovi na týdenním vojenském výcviku v rámci připravy na film.

M. Rodriguez

Nakažená a zběsilá Michelle Rodriguez

5. Svatba

Mila Jovovich a Paul W.S. Anderson se 23. srpna roku 2009 vzali. Jejich zasnoubení ale proběhlo už rok po natočení Resident Evil, kde se seznámili. Že by je sblížil výše zmíněný monokl?

Resident Evil  (Resident Evil)

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi
Velká Británie / Německo / Francie, 2002, 100 min

Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy, Martin Crewes, Colin Salmon, Anna Bolt, Heike Makatsch, Jaymes Butler, Jason Isaac, Jamie Harding

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Resident Evil: Zranění Milly Jovovich byla pravá

Hide picture