Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

6 důvodů proč si přečíst román Bratrstvo od Johna Flanagana!

Petr Bělohrad

Petr Bělohrad

14. 5. 2014

bratrstvo_flanaganTaké patříte k těm, co přečetli všech dvanáct knih série Hraničářův učeň? A ještě jste se nedostali k přečtení nové série Bratrstvo od australského spisovatele Johna Flanagana? Sám autor uvádí šest důvodů, proč si Bratrstvo zamilujete.

 Bratrstvo vymění Araluenské hraničáře za drsné Skandijce. Zdroj: zahraniční obálka.

Bratrstvo vymění Araluenské hraničáře za drsné Skandijce. Zdroj: zahraniční obálka.

1. Pokud máte rádi Hraničářova učně, bude se vám líbit i Bratrstvo

John Flanagan byl zpočátku trochu nervózní a obával se, jak bude nové série přijata jeho věrnými čtenáři, kteří dosud hltali jednoho Hraničářova učně za druhým. Odezva byla však velmi pozitivní a od vydání prvního dílu své nové série obdržel už John Flanagan mnoho pochvalných emailů.

2. Poznáte nové skvělé postavy

Ústřední postavou Bratrstva je šestnáctiletý Hal, Araluenský a Skandijský míšenec, kterého po smrti otce vychovávala jeho matka. Je to velký snílek a vynálezce. Jeho vynálezy ne vždy fungují, ale podaří se mu vylepšit plachty Skandijských lodí. Sám vlastní malou loď, na které se plaví se svými přáteli jako hlavní kormidelník a navigátor.

bratrstvo 4 přebal3. Bratrstvo Herona

Heron je jméno lodi, na které se Hal plaví se svou posádkou, kteří jsou vskutku roztodivná sebranka. Jeden je obratný zloděj a kapsář z povolání, druhý zase umí imitovat kterýkoliv hlas a zvuk. Samozřejmě nesmí chybět udatný silák, který je však, k smůle vlastí i svých společníků, krátkozraký. Skupinu doplňují identická dvojčata, matoucí kdekoho svojí podobností.

4. Halův společník, Stig

Will měl svého Horáce, Hal má zase Stiga. Věrný svému kapitánovi až za hrob, rozhání se kolem sebe svou válečnou sekerou a stojí Halovi po boku za každé situace a nikdy ho nenechá na holičkách. Lepšího prvního důstojníka by si Hal nemohl přát.

5. A nejlepší ze všech, Thorn

Thorn je pro Hala mentorem stejně jako byl Halt pro Willa. Na rozdíl od zadumaného hraničáře je však Thorn veselý a vtipkující (jako správný Skandijec). V mládí ztratil v boji ruku a byl by se utopil v alkoholu nebít Hala a jeho matky. Teď je z Thorna bojový velitel Halovy posádky – špinavý, neupravený a v oblečení složeném ze záplat.

6. Bratrstvo se odehrává ve stejném světě jako Hraničářův učeň

Bratrstvo je zasazeno do světa, na který jsou čtenáři zvyklí. V mnohém připomíná Hraničářova učně, akorát jsou hlavními hrdiny jiné postavy a v jiném prostředí. Je to dynamický příběh plný napětí, bojů, intrik a pochopitelně také humoru.

Rozhodně tedy neváhejte a pokud nevíte, co zrovna číst, sáhněte po Bratrstvu. Určitě nebudete zklamáni!

 

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

6 důvodů proč si přečíst román Bratrstvo od Johna Flanagana!

Hide picture