Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

6 rad pro lepší budoucnost. Anakin vám poradí s výběrem zaměstnání

Redakce

Redakce

8. 5. 2012

Kdo by chtěl předpovědět budoucnost, ať si o půl druhé v noci zapne televizi a zavolá věštci. My v redakci jen stěží předpovíme, co se stane zítra. Můžeme vám však za pomoci filmů ukázat, jak vyřešit každodenní problémy.

Kdo by nechtěl postavičku Milly Jovovich. Zdroj: distributor filmu

Redakce FANZINE.cz připravila výběr šesti rad, které vám nepochybně usnadní váš pracovní a osobní život.

Základem je dívat se hodně na filmy.

Jak zaujmout dívku nebo chlapce (Resident Evil: Apocalypse)

Každý občas potkáme někoho, kdo se nám líbí, kdo hezky voní nebo nás to k němu prostě jen nevysvětlitelně táhne. Jenže zaujmout onu osobu nebývá vždy lehké. A přitom stačí pár dávek T-viru a je z vás taková korba, jako byl Nemesis. Pro ty, kdo s sebou nechtějí vláčet hromadu svalů, je tu i jiné řešení.

Milla Jovovich, tedy Alice, je naopak ladná, nebezpečná a krásná. Protože se tu určitě najdou i vybíraví jedinci, kterým je těžké se zavděčit a nebudou spokojeni ani s jednou z možností, je tu i třetí využití T-viru. Zombií přeci může být každý.

Pracovní vztahy (Star Wars: Pomsta Sithů)

Ani hrdinové to se svými nadřízenými nemají lehké. Svoje si zažil i Anakin. V tomto filmu by vám při nespokojenosti pravděpodobně doporučil změnu zaměstnání. Kdyby si ale vše nechal pěkně v klidu projít hlavou, nejspíše by se nakonec držel toho svého řemesla.

Zmatený Anakin už není dobrákem od kosti.

Jestli po vás tedy v práci někdo šlape a máte možnost odejít za lepším, pořádně se rozmyslete. Každý konflikt se dá přece vyřešit a změna nemusí být vždy k lepšímu.

Dobrá práce (Letec)

Pro spokojený život je důležitá dobře placená a zajímavá práce. Ideálním případem potom je, když se váš životní sen stane každodenním zaměstnáním. Ve filmu Letec je jasně vidět, že pokud vám na práci opravdu záleží, tak můžete dokázat velké věci. Na druhou stranu nic se nemá přehánět a odpočinek je snad ještě důležitější než práce. Alespoň pro mě tedy určitě.

Kam na dovolenou (Indiana Jones a Království křišťálové lebky)

Harrison Ford nás provede peruánskou džunglí. Ve filmu nám ukáže krásnou přírodu s vodopády a horami. Zároveň jsou jasně vidět nebezpečí, na která si musíte dávat pozor.

Indiana-jones-a-kralovstvi-kristalove-lebky

Rodina Jonesova.

Od klasických hadů přes přemnožený hmyz a ruské agenty až po bytosti z vesmíru. Pokud se ale vyhnete místům ukázaným ve filmu, tak je peruánská džungle výborný tip.

Domácí mazlíček (Hřbitov zvířátek)

Domácí mazlíčci nejsou jen radosti, ale nosí s sebou i mnohé starosti. Například kočky se toulají všude možně a občas je může srazit i auto. Pokud tomu chceme zabránit, tak musíme sáhnout až na nejintimnější partie. Filmový kocour sice kastraci podstoupí, ale smrti stejně neunikne. Naštěstí se díky troše indiánských kouzel a špetce černé magie vrátí mezi živé. Jestli chcete vyzkoušet něco podobného, tak Stephen King je dobrou průpravou na následující potíže. A věřte, že ty přijdou.

Jak vyřešit vztahy s rodiči (Thor)

Rodiče se snaží do svých dětí vtlouct jen to nejlepší. Na oplátku to od nich i očekávají, což někteří tak úplně nezvládají. Pokud se vám zdá, že děláte, co můžete a stejně to nestačí, přináší Thor inspiraci. Kdo jiný by se pokusil dobýt planetu plnou zlých nestvůr, být za to vyhoštěn a vysloužit si odpuštění?

FOTO: Thor

Thor bojuje za dobro.

Všichni, kdo se bezvýsledně snažíte zavděčit svým rodičům, počkejte pár let. Třeba vás pak někdo vezme na Mars. Ten můžete ve jménu rodu zabrat a doufat, že se váš otec nenaštve, ale konečně vás pochválí.

Na závěr se trochu zamyslete, i když někoho to třeba může i bolet. Udělali jste už něco jen proto, že to bylo ve filmu?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 rad pro lepší budoucnost. Anakin vám poradí s výběrem zaměstnání

Hide picture