Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

6 tipů programu festivalu anime a mangy Advik 2013

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

23. 7. 2013

Akira Toriyama: Dragon BallJiž VIII. ročník festivalu Advik se koná ve dnech 8.-11. srpna v Praze. Festival nabízí rozličný program v prostorné oblasti Modré Školy v Praze 4. Přinášíme fanouškům anime a komiksu několik konkrétních bodů programu, které stojí za to navštívit.

Petr Zalud: Advik 2013

Sword of the Stranger (čtvrtek, 18.00, velký sál)

Hned první den se bude promítat výborný anime film Sword of the Stranger. Mladý Kotaro, kolem jehož osudu se točí celý příběh, bude na úprku před skupinou nelítostných bojovníků, ale ve svém dobrodružství nebude sám.

Soutěž-Anime (pátek, 12.00, Anime salon)

V programu mezi přednáškami si najde svoje místo i zajímavá soutěž. Půjde totiž o poznání populárních anime titulů podle jejich openingu. Skvělá možnost si v široké konkurenci poměřit znalosti.

What the hell did I just read (pátek, 18.00, Anime Salon)

Přednáška od Anny „bubuanny“ Špotákové, která bude zaměřena na obecné porozumění anime žánru, jak se v něm orientovat a jak si ho užít. Přednáška je výborná pro návštěvníky, co se chtějí s anime teprve seznámit, ale každý se na ní něco nového dozví.

TMNT aneb Želvy Ninja (sobota, 13.00, Anime Salon)

Přednáška o populárních želvích bojovnících. Pod taktovkou přednášejícího Tyna se dozvíte první poslední o známé čtveřici, která dobyla komiks i filmové obrazovky. Její původ je ale samozřejmě v anime.

Vektorová animace (sobota, 18.00, Anime Salon)

Ondřej „Aibo“ Benda bude přednášet na téma vektorová animace, nebolli tvorba animace. I když je metoda poměrně jednoduchá, jde o jednu z nejkreativnějších oblastí vytváření videa. Kdo se chce dozvědět více, ať si přednášku nenechá ujít.

Gundam Seed (neděle, 14.00, Anime Salon)

Populární japonaký anime seriál Gundam Seed rozdělil lidskou rasu do dvou větví. Neutrals jsou obyčejní lidé obývající Zemi a Coordinators jsou vylepšení jedinci, kteří žijí v orbitálních koloniích. Paralelním vesmírem Gundam Seed návštěvníky provedou Yamík von Ukenstein a Kazeryuu Shiro.

Nejen tyto, ale i mnoho dalších přednášek, besed, soutěží a workshopů přinese Advik 2013. Na stránkách festivalu se dozvíte mnoho dalších užitečných informací a také kompletní program festivalu. A je na co se těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 tipů programu festivalu anime a mangy Advik 2013

Hide picture