Menu
FANZINE.cz
Komiks

6 zajímavostí o komiksové adaptaci Kick-Ass 2

Jan Šuška

Jan Šuška

20. 8. 2013

Kick-Ass 2Od prvního filmu Kick-Ass uplynuly tři roky a za pár dní se představí dvojka s podtitulem Na plný koule. Vzhledem ke své novátorské vizi byl film u nás docela úspěšný. Doufejme, že se Kick-Ass 2 vyrovná své předloze.

Mediální a veřejná pozornost upjala ze začátku svá nenasytná oka na postavu Plukovníka Stars and Stripese, které ho si zahrál Jim Carrey. Docela změna po Big Daddym (Nicolas Cage), který si hrál v přestrojení na Batmana.

Plukovník byl kdysi mafiánským poskokem a ve filmu moc dlouho nepobude. Na plátně bude zhruba dvacet minut čistého času filmu. Možná i to byl fakt, kvůli kterému nakonec prohlásil, že na film není moc hrdý.

I změna režie a scénáře může přispět k nevlídnému zážitku v kině. Původně měl opět režírovat Kick-Ass manžel Claudie Schiffer Matthew Vaughn, ten ale dostal lepší nabídku na režii filmu X-Men: Days of Future Past. U Kick-Ass 2 se však ujal alespoň producentského postu, kterého se také ujal autor komiksu Mark Millar.

Komiks Kick-Ass 2: Balls to the Wall byl po svém vydání v zahraničí za týden vyprodaný. Na dalším díle se pracuje a na jeho prodejnosti bude mít vliv i odezva k filmu Kick-Ass 2. Takže je v Millarově zájmu, aby se film divákům líbil.

Musíme vás však upozornit, že se děj filmu od komiksu velmi liší a to mnohem více než v prvním díle. Proto může být film ošizen o zajímavé situace a vulgarismy.

Vzhledem k tomu, že v komiksovém scénáři ke Kick-Ass 2 se polovinu příběhu nic neděje, bude záležet hlavně na scénáři Jeffa Wadlowa, jak moc bude film akční a zábavný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 zajímavostí o komiksové adaptaci Kick-Ass 2

Hide picture