Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

7 seriálů, které vám zkrátí čekání na Hru o trůny. Dáte přednost pirátům nebo motorkářům?

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

8. 10. 2014

Vypěstovali jste si závislost na seriálu Hra o trůny? Pak nejspíš patříte mezi zástupy trpících příznivců, kteří po světě bloumají jako tělo bez duše a netrpělivě očekávají pátou sezonu. Přinášíme vám proto tipy, jak si nesnesitelné čekání zkrátit.

Pokud pravidelně sledujete současné seriály, dobře víte, že noční můrou každého fanouška jsou pauzy mezi jednotlivými sériemi. V případě Her o trůny je to o to mučivější, že se sice hovoří o měsících, ale tvůrci seriálu zatím o přesném datu premiéry úspěšně mlží. Optimisté doufají v začátek příštího roku, realisté sází až na začátek dubna.

Abyste předešli abstinenčním příznakům a přežili následující měsíce bez hromady umírajících (jak to umí jen George R.R. Martin), můžete zvolit alespoň dočasnou náplast v podobě seriálů laděných na stejně dobrodružnou notu.

1. Rome (Řím)

Jestli vás na Hře o trůny přitahuje hlavně historická atmosféra, budete s tímto seriálem maximálně spokojení. Příběh Říma v roce 52 před Kristem vykresluje osud jednoho z nemocnějších měst v dějinách lidstva, a to v dobách jeho největší slávy. Ani tady nechybí klasické boje o moc a nadvládu, při nichž se nikdo nezdráhá zajít až za hranice svých možností. Seriál byl bohužel ukončen už po dvou sériích v roce 2005, právě proto je ale ideálním společníkem pro dlouhé večery během trůnové přestávky.

video
play-sharp-fill

2. Spartacus (Spartakus)

Slavné dějiny podruhé. Seriáloví tvůrci se snažili z římský-ch dějin vytěžit co nejvíc, a tak se rozhodli zpracovat i příběh jednoho z nejslavnějších bojovníků. Spartakus se ocitá i přes své protesty v gladiátorské aréně a ví, že pro přežití už zdaleka nestačí jen myslet na milovanou ženu, kterou musel opustit. Postupně se alespoň navenek mění ve vraždící stroj, protože jedině tak může doufat, že bude jednou opět svobodný.

Zatímco první série podrobně popisuje Spartakův příběh a jeho začátky v aréně, druhá se vrací do Batiatusovy gladiátorské školy v době před jeho příchodem. Ani v jedné ale nechybí napětí, intriky, neúprosná dřina, souboje na život a na smrt či chvíle, kdy si hlavní hrdina sáhne až na samotné dno. Ale jedině tak se může zrodit opravdová legenda.

video
play-sharp-fill

3. Borgias (Borgiové)

A protože je Řím téma nesmrtelné, tak tedy do třetice všeho dobrého. Tentokrát vás štáb unese do roku 1492 a vychází ze skutečných událostí rodu Borgiů. Na konci 15. století byl Řím považován za křesťanské centrum a i panovník země byl proti papeži jen malým pánem. Po smrti papeže Innocenta VIII. se strhává nemilosrdný boj o trůn, z něhož díky nečisté hře a uplácení vychází vítězně právě Borgiové. Strhující kolotoč politických převratů v renesančním období nakonec vydal hned na tři série.

video
play-sharp-fill

4. Sons of anarchy (Zákon gangu)

Ze vznešené historie rovnou do středu jednoho nebezpečného motorkářského gangu v městečku Charming. A protože se jeho členové nespokojí s pouhým brázděním silnic, zároveň se „živí“ prodejem zbraní a sem tam se připletou i k nějaké vraždě. Máte jedinečnou příležitost nahlédnout nejen do nekalých praktik skutečného gangu, ale i do srdcí mužů, které prakticky vychovala ulice.

Akční scény a divoké honičky na mašinách jsou vyváženy rodinným dramatem a neustálým váháním mezi bezpečným životem a věrností ke své skupině. Autenticitu seriálu podtrhuje fakt, že se na jeho scénáři podílel Kurt Sutter, který stojí také za neméně úspěšným akčním seriálem Policejní odznak. Klapka posledního dílu sedmé série padla v roce 2008.

video
play-sharp-fill

5. Black Sails

A u drsňáků ještě chvíli zůstaneme, jen vyměníme kožené bundy za pásky přes oko. Black Sails popisuje zlatý věk, kdy piráti brázdili moře a řídili se heslem „bohatým brát a chudým nedat nic“. Příběh se točí kolem kapitána Flinta, který na svou palubu přijímá Johna Silvera, jehož jméno jednou bude znamenat víc, než oba tuší. Zatím se ale musí vypořádat s tím, že se proti nim spojují národy a začínají se ostře vyhrazovat vůči pirátskému řemeslu. A protože piráti nejsou žádní troškaři, vyhlašují válku rovnou celému světu…

video
play-sharp-fill

6. Vikings (Vikingové)

I když byli Vikingové považováni za typ renesančních lidí a nevázaným a dosti hlučným způsobem života, seriál se překvapivě drží zpátky. Erotiky i násilí je tam poskrovnu (což se o Hře o trůny rozhodně říci nedá), vyprávění se víc soustřeďuje na charakter postav a přiblížení tehdejší doby včetně pohanské víry a magie.

Na vzniku tohoto seriálu navíc pracovali tvůrci sérií Camelot a Tudorovci, takže se snažili vyvarovat zbytečným historickým nepřesnostem a nabídnout divákům dokonalou iluzi každodenního života v severských zemích před stovkami let. Není tedy divu, že Vikingové sklidili úspěch už po první sérii a netrpělivě se očekává jarní premiéra té třetí.

video
play-sharp-fill

7. The Accursed Kings

A na závěr už jen tip od samotného autora Písně ohně a ledu. Ten své fanoušky opakovaně vyzývá, aby se nechali unést seriálem The Accured Kings (Prokletí králové) na motivy stejnojmenné knižní série od francouzského autora Maurice Druona. V televizní adaptaci si hlavní role střihli například Gerard Depardieu či Jeanne Moreau, kteří diváky vtáhnou do víru lží, podrazů, nepoctivé politiky, brutálního krveprolití a bezohledného cynismu. Nepřipomíná vám to něco?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 seriálů, které vám zkrátí čekání na Hru o trůny. Dáte přednost pirátům nebo motorkářům?

Hide picture