Menu
FANZINE.cz
Technologie

7 šikovných aplikací, které vám pomohou s návrhem interiéru

Návrh vlastního bydlení je pro některé jedince velmi jednoduchý. Většina z nás ale potřebuje alespoň trochu vidět, jak budou pokoje vypadat. Naštěstí se nemusíte ihned obracet na interiér designéry. V první řadě zkuste pár aplikací, ve kterých se můžete snadno podívat, jak asi bude váš budoucí domov vypadat. Nepotřebujete přitom žádné zvláštní schopnosti, abyste je mohli používat.

Sweet Home 3D

Velmi oblíbeným programem na návrh a vizualizaci interiéru ve 3D je právě Sweet Home 3D. Dobrou zprávou je, nemusíte vůbec pracovat ve 3D. Aplikace si s tím poradí sama a vy získáte nejlepší pohled na půdorys místnosti i s nábytkem. Navíc je aplikace v češtině, takže budete všemu dokonale rozumět a nemusíte se obávat jazykové bariéry. Vybrat si zde můžete:

  • rozměry a velikost místností,
  • nábytek,
  • doplňky.

A máme pro vás ještě jednu úžasnou zprávu. Tento program je naprosto zdarma bez omezení. Program si stáhnete z prohlížeče online a potom ho již můžete používat offline. Malou nevýhodou je, že výsledek nevypadá úplně realisticky. Jestli vám ale stačí jen základní návrh, abyste viděli prostor kolem nábytku a jeho umístění, tento program pro vás bude ideální.

Floor Planner

Profesionálnější vzhled vizualizace získáte na webu Floorplanner.com. Stránky jsou sice v angličtině, ale můžete si velmi jednoduše vytvořit 3D vizualizace interiéru. Základní verze programu je zdarma, jinak si musíte trochu připlatit. Navíc zde najdete více než 150 tisíc zařizovacích předmětů, ze kterých můžete vybírat a umístit je do pokojů.

Snadno si nastavíte velikost, tvar i rozmístění místností. A výsledek bude vypadat jako od profesionála. Až si budete ukládat obrázky do svého počítače, musíte počítat s menší velikostí souborů. Kvalita se pohybuje asi na 960×540 px. To není příliš mnoho, ale budete mít poměrně jasnou představu o tom, jak bude vypadat váš budoucí domov.

Biano

Biano studio je skvělá příležitost, jak si poskládat domov ze skutečného zboží. Biano je známý obchod s nábytkem a doplňky, který dlouho nabízel tuto možnost návrhu jen pro zahraničí. Nyní ho ale najdete i na českém webu. Je to zdarma a můžete si domov klidně navrhnout i na chytrém telefonu nebo tabletu a uvidíte i nábytkové kování. To se vám jinde nepoštěstí. Velkou výhodou této platformy je:

  • moodboard ze skutečného zboží,
  • návrh vlastního interiéru zdarma,
  • ihned uvidíte, jestli všechno k sobě ladí,
  • všechno zboží si můžete ihned zakoupit.

Primalex

Chcete oživit svůj interiér novou barvou stěn? Možná si nejste úplně jistí, jaká barva by danému pokoji slušela nejvíce. Díky Colordesignu od Primalexu jasně uvidíte, jak bude místnost vypadat. Stačí ji vyfotit na mobil a využít jejich aplikaci. Potom si jen vyberete barvu ze vzorníku a vyzkoušíte ji. Ihned uvidíte, jak to bude vypadat. Navíc zde budete mít i číslo, podle kterého si potom barvu koupíte.

Home by me

Tento nástroj patří mezi nejoblíbenější. Navrhovat můžete ve 2D i 3D a všechno máte zdarma. Nemůžete si zde sice vybrat konkrétní nábytek a potom si ho zakoupit. Snadno ale získáte představu o tom, jak bude pokoj vypadat. Využít můžete také funkci „summary“, která vám navrhne nejlepší rozmístění nábytku i spotřebičů.

Homestyler nebo Houzz

Potřebujete-li detailní návrh interiéru, tyto dvě aplikace jsou pro vás nejlepší. Při návrhu nezapomínejte ani na osvětlení, okna nebo zatemňovací rolety do střešních oken. Navíc si vybíráte z reálných produktů ze zahraničních obchodů. To je velkou výhodou, protože je můžete reálně najít v obchodě a zakoupit do svého bytu nebo domu. Vyzkoušejte alespoň jeden z těchto programů a nebudete muset utrácet za interiér designéra. Který z nich vyzkoušíte?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

7 šikovných aplikací, které vám pomohou s návrhem interiéru

Hide picture