Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

7 tipů, jak si užít sledování filmů doma naplno

Markéta Pešková

Markéta Pešková

31. 10. 2022

Filmy milujeme během dlouhých zimních večerů, deštivých podzimních odpolední, ale i během teplých letních nocí – prostě celý rok. Existuje několik drobných i větších způsobů, jak si sledování filmů doma dokážete zpříjemnit.

Máme pro vás připraveno sedm tipů, které zajistí, že zážitek z filmu bude silnější a dokonale si při něm odpočinete. Samozřejmě, pokud si nevyberete krvavý horor nebo akční thriller, který vás udrží v napětí celý večer.

Hezké prostředí

Základem příjemného pocitu při sledování filmů je vytvoření místnosti, ve které se budete cítit fajn. Vyberte si do obývacího pokoje kvalitní dubový nábytek, protože dřevo působí přirozeně teplo a útulně a zároveň vydrží sloužit dlouhá léta. Je také dostatečně tvrdý na to, aby unesl věci, které chcete schovat ve skříňkách a odolal nájezdům dětí a domácích mazlíčků, protože ti se nechovají k nábytku naprosto šetrně.

Správný úhel a úložný prostor

K tomu, abyste si vychutnali film v kteroukoli hodinu během dne, potřebujete vhodně umístit televizi. Udělejte to tak, aby se na obrazovce neodráželo světlo pronikající přes okna nebo odrazy světla ze zrcadel. Pro pohodlí a příjemný pohled je třeba vybrat i vhodný televizní stolek, ve kterém bude spousta úložného prostoru na kazety, DVD, ovladače a podobně. Pokud si chcete vybrat kousek, který vám bude dělat radost celá léta, základem je kvalitní materiál. Proto vsaďte na TV stolek z masivního dubu s dlouhou trvanlivostí a krásnou kresbou dřeva.

Originální outfit

Dívali jste Teorii velkého třesku nebo jiný podobný sítkom? Potom určitě znáte jejich zvyk nosit oblečení inspirované oblíbenými postavami z filmů a komiksů. Inspirujte a dopřejte si maraton oblíbených seriálů nebo filmů v outfitu, který k tomu patří. Dnes je už úplně jednoduché pořídit si tričko nebo mikinu s vlastním potiskem svých oblíbených hrdinů.

Domácí popcorn

Co milujete na chození do kina? Kromě velkého plátna je to určitě i příjemná vůně popcornu, která vám udeří do nosu hned při vstupu. Užijte si doma sledování filmů při křupání popcornu na všechny způsoby – sladké, slané i jejich kombinaci, jakou je například příchuť slaného karamelu. Ve specializovaných obchodech seženete neobvyklé příchutě a přístroj na výrobu popcornu, který může mít i zajímavý vzhled lákavý pro děti, například podobu pejska nebo tučňáka.

Zavolejte přátele

Sledování filmů je příjemnější ve skupině a doma vás nebude nikdo okřikovat, abyste během filmu nahlas nekomentovali děj. Vždyť to na návštěvách kina máme nejraději – možnost popovídat si o filmu, který jsme si právě prohlédli a podělit se o dojmy se svými přáteli nebo blízkými. Zavolejte je k sobě domů, otevřete si láhev vína a prohlédněte si tolik filmů, kolik jen chcete.

Pohodlí nade vše

Víte, co je úžasné na sledování filmů doma? Můžete to dělat v pohodlném pyžamu! Vyberte si hedvábný komplet s dlouhými rukávy, pohodlnou bavlněnou košili nebo jemný chlupatý overal. Doplňte ho o deku, pořádnou porci velkých polštářů a několik svíček – ať už s vůní, nebo bez. V domácím kině vám může dělat společnost i kočička nebo pejsek, což ještě více zvyšuje pocit hygge u vás v obýváku.

Brýle blokující modré světlo

Nakonec si řekněme něco o našich očích a spánku. Filmy často sledujeme před spaním, ale světlo z obrazovky narušuje náš biorytmus a náš mozek udržuje v bdělém stavu. Proto si můžete dopřát brýle blokující modré světlo, díky nimž jsou oči méně unavené a mozek připraven k odpočinku. A tak po romantické komedii nebo maratonu kouzelnických filmů můžete klidně přespat celou noc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 tipů, jak si užít sledování filmů doma naplno

Hide picture