Menu
FANZINE.cz
Komiks

9 nejuznávanějších superhrdinů, kteří nemají žádné schopnosti

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

3. 3. 2014

Superhrdinů, kteří nemají schopnosti, tu bylo vždy docela dost. Některým se ani v obecně zajetém kontextu nedá říkat superhrdinové, někteří si jen namlouvají, že jsou něčím extra. Ale ti nejlepší z nejlepších si svůj status zaslouží a hrdě se řadí bok po boku všem létajícím, ozářeným a mimozemským soudruhům.

9. Green Arrow

Oliver je smrtonosně přesný lukostřelec. Má své mouchy, vlastní principy, těžko se s ním jedou týmovky, ale pořád je to ochránce a patron Star City. Kromě vybroušených fyzických atributů je střelba z luku jeho nejsilnější stránkou a vlastně superschopností, ale nebojí se ani soubojů tváří v tvář, zvlášť s něčím ostřejším v ruce. Vřele mohu doporučit seriál Arrow, který o hrdinovi vypráví.

8. ElektraMarvel databse: Elektra

Ten nejlepší výcvik na světě a status nejvražednějšího nindži na světě dělá z Elektry Nachios trochu padoucha. Mnohokrát se ale postavila na stranu dobra a tak se z ní stává také super-hrdina. Sai (v postatě dýka s dvěma menšími souběžnými hroty po stranách), její oblíbená pracovní pomůcka, je typická pro její výcvik i styl boje.

7. Hawkeye

Stejně jako u  Green Arrowa jeho oblíbená zbraň je luk. Ale to pro něj není zdaleka poslední možnost, jak někoho sprovodit z povrchu zemského. Je známý jako nejpřesnější muž na světě a trefí vlastně cokoliv, čímkoliv a kdekoliv. Z jedné svízelné situace se dostal například tak, že si strhal nehty z prstů a pozabíjel s nimi své věznitele.

6. Catwoman

Jen výjimečně se uchýlí k použití zbraní, je to spíš přítulný typ. Občas se nechala vidět s koženým bičem, ale jinak si plně vystačí se svými drápky a neuvěřitelnou obratností. Původně zlodějka šperků se už kolikrát postavila na stranu dobra, ale občas si neodpustí návrat ke staré profesi.

5. DaredevilGreg Land: Daredevil

Ano, Matt má skutečně neuvěřitelné smyslové vnímání, ale není to přímo superschopnost.  V jeho případě jde o tvrdou dřinu a začátek z ničeho. Nic nezdědil, nic nenašel, naopak přišel o zrak a s velkými problémy podstoupil tvrdý výcvik. Teď se ulicemi prohání oděný jako ďábel sám a je schopný rozeznat váš srdeční tep nebo parfém na stovky metrů.

4. Iron Man

Naopak Tony Stark se ke svému členství v komunitě superhrdinů dostal vlastně náhodou. Unesen teroristy, s kovovým šrapnelem v hrudi, sestrojil zařízení, které ho udrželo naživu. A mimochodem taky bojový oblek, díky kterému ze zajetí uprchl. S jeho zdroji se potom rozjela myšlenka, jak by takové brnění mohlo pomoct světu.

3. Punisher

Není to skutečně superhrdina. Nemá křiklavý kostým a nepropaguje dobro. Trestá zlo a to v mezích, o kterých někdy pochybuje snad každý kromě něj. Pro mnoho obyvatel New Yorku je ale andělem strážným a rukou spravedlnosti v ulicích, díky které se cítí bezpečně. A proto, i při použití nadměrné palebné síly, patří do seznamu.

2. Batman

Netopýr zdědil tolik peněz, že pro něj nebyl problém koupit nebo vyrobit vybavení, které by vyzbrojilo menší armádu. Jeho hi-tech vybavení a množství side-kicků ale nesouvisí s tím, že svoje mládí naplnil studiem a posilovnou. Však jeho první pokusy jak porazit zločin v Gothamu byly doprovázeny jen lyžařskou maskou přes obličej, a hračky přišly až později.

1. Kick-Ass     John Romita Jr.: Kick- Ass

Specialitou Dava je, že nemá skutečně ani jednu jedinou superschopnost. Nemá ani žádné vybavení a svůj kostým koupil přes e-Bay. Vydrží pár ran navíc díky kovovým destičkám, které mu voperovali do těla po fatální nehodě, ale ani ty ho nezachrání před bitím, jakého se mu dostává.  Na první místo patří proto, že jeho schopností je nadšení a insiprace.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

9 nejuznávanějších superhrdinů, kteří nemají žádné schopnosti

Hide picture