Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Advík 2011 se blíží. Letos potrvá festival mangy, anime a fantastiky čtyři dny

Marek Hofman

Marek Hofman

23. 7. 2011

Mezinárodní festival Advík 2011 se uskuteční ve dnech 28. července až 1. srpna 2011 v prostorách KC Zahrada v Praze. Všichni fanoušci Japonska, jeho kultury a také fantasy a sci-fi jsou zváni.

Chystáte se na festival Advík 2011?

Na co všechno se hosté mohou letos těšit? Pořadatelé opět nezaháleli a i na šestý ročník festivalu pozvali řadu hostů. A to jak českých a slovenských, mezi něž patří například Františka Vrbenská, tak japonských. Mistr Nakagawa přiblíží samurajskou cestu meče i životní styl těchto bojovníků všeobecně.

Čistý program zahrnuje patnáct linií, návštěvníci tedy mají z čeho vybírat. Kromě přednášek o fantastice, komiksech, manze, anime a japonské kultuře mohou účastníci festivalu zajít na promítání některých anime a filmových trháků, zahrát si počítačové a stolní hry, zasoutěžit o ceny v kreslení či karaoke, zúčastnit se některého ze křtů nových titulů, půjčit si něco v manga čítárně, nebo jen tak posedět s přáteli a ostatními hosty v baru, restauraci či čajovně.

Festival Advík 2011 začíná ve čtvrtek 28. července v 16 hodin a potrvá až do neděle do 18 hodin. Lísky stojí na místě 450 korun, v předprodeji 350 korun. Lze koupit i vstupenky jednodenní.

Zájemci o současnou japonskou hudbu mohou v sobotu 30. července zavítat do pražského Rock Café, kde se v rámci japonské edice Electro Prague Festivalu no. 11 uskuteční koncerty několika kapel. Mimo jiné vystoupí i dvě skupiny přímo z Japonska, Gothika a Psydoll. I hosté festivalu Advík 2011 si však budou muset za akci připlatit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Advík 2011 se blíží. Letos potrvá festival mangy, anime a fantastiky čtyři dny

Hide picture