Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Advik 2012 se blíží. Zapněte kostýmy, připravte lístky, odpočítáváme

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

3. 7. 2012

OBR: Advik 2012 se blížíJiž posedmé se chystá největší anime, manga a herní festival v České republice. Advik 2012 se koná ve dnech 26. až 29. 7. v prostorách pražského KC Zahrada. Fanoušci, fanynky i fanynčata, těšte se!

OBR: Advik 2012 se blíží

Tato krasavice s mečem letos zdobí oficiální plakát

Stává se z toho tradice. Přelom července a srpna věnuje pozornost Adviku, festivalu japonské kultury. Ta se stává v České republice stále populárnější, jak ukazuje i zvyšující se návštěvnost. Loni festival navštívilo na 2 400 návštěvníků. Oproti  72 v prvním ročníku to je skutečný nárůst.

Advik je zkratkou slov Anime Dance Víkend. V roce 2006 se na Festivalu fantazie v Chotěboři Michal Bezvoda a Petr Žalud dohodli na spolupráci při tvorbě nové akce uprostřed léta. Cílem bylo vytvořit prostředí pro fanoušky japonských filmů, hudebních her a japonské kultury jako takové. První Advik (ještě označován zkratkou ADV) se konal v témže roce a zúčastnilo se ho 72 lidí. V roce 2011 převzal organizaci Adviku Robert Žittňan ze sdružení AnimeCrew. Tím se Advik stal členem rodiny festivalů Comics Salon a AnimeSHOW.

Stejně jako v loňských letech, i letos se fanoušci mohou těšit na promítání anime a filmů, řady přednášek ze světa mangy, komiksu a japonské kultury. Nebudou chybět debaty o zemi vycházejícího slunce, ani o světě komiksu jako takovém.

Přečtěte si reportáž z loňského Adviku

Neodmyslitelnou součástí se jistě pro mnohé staly i Costplaye, ve kterých účastníci předvedou svoji zručnost i kreativitu. Pokud  chcete sebe a svůj kostým přihlásit, máte stále možnost, přihlášky se přijímají do 25. července. Pro ty méně zapálené do japonské kultury se najde řada společenských a počítačových her, workshopů či jen posezení v čítárně nad čajem či pravým japonským saké. V rámci 15 sekcí si zkrátka každý přijde na své.

OBR: Oficiální plakát festivalu Advik 2012

I přes sílící krizi se letos pořadatelé rozhodli nezvednout vstupné a nechali ho na loňské hladině 350 korun, v předprodeji. Na místě však zaplatíte o 50 korun více a za vstupenku na všechny 4 dny vytáhnete z kapsy pětistovku. Samozřejmě lze zakoupit i vstup pouze na jeden den.

Vážení příznivci anime a mangy, došijte poslední knoflík, dopište závěrečnou tečku. A začněte odpočítávát, 26. červenec se blíží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Advik 2012 se blíží. Zapněte kostýmy, připravte lístky, odpočítáváme

Hide picture