Menu
FANZINE.cz

Akční sci-fi detektivka Nevermore Baltimore se blíží. Tematický týden s Petrem Hetešou

Redakce

Redakce

10. 5. 2010

!SPECIÁL!Nakladatelství Brokilon chystá na květen letošního roku novinku Petra Heteši, akční sci-fi detektivku z amerického Baltimoru. Fantastická rubrika Topzinu přináší v souvislosti s novou knihou tematický týden.

Ilustrace na obálce knihy Nevermore Baltimore Autor: Marek Okoń

Český sci-fi autor Petr Heteša poslední dobou letí. Po tom, co se před pár lety vrátil po dekádě, kdy si dával pauzu, se jeho akční sci-fi romány, často prodchnuté prvky detektivek ve stylu americké drsné školy, dostaly do knihoven mnoha čtenářů fantastiky. Napřed to vypadalo, že si na jeho tvorbu dělá monopol Edice Pevnost, ale vloni se ukázalo, že autor zvládá psát paralelně i pro nakladatelství Brokilon. To se ukazuje hlavně letos, kdy společně s Pevností vychází jeho tetralogie Cybrain (zatím se objevily díly Spousta času na smrt a Závěrečný účet) a u Brokilonu nejnovější detektivka s libozvučným názvem Nevermore Baltimore.

V chystaném samostatném románu se opět podíváme do autorova oblíbeného amerického města Baltimore, kam zasadil už své romány Láska až za hrob a Démoni jsou věční. Opět se můžeme těšit na detektivní zápletku, tajemnou atmosféru i akční scény. Prostě na klasického Hetešu tak, jak jsme si ho oblíbili. A možná zjistíme, že autor se zase o kousek vypsal a má v ruce několik neokoukaných es.

Hlavní hrdina příběhu Jerry Linden přilétá z Paříže do Baltimore, aby si vyzvedl tělo své zavražděné sestry. Jenže až na místě zjistí, že všechno je ještě zamotanější, než se původně zdálo. Na východním pobřeží Států na něj čeká dědictví v podobě rozsáhlé sítě místních nevěstinců a podivná hra v totálně zdevastované čtvrti, kde kromě ztracených lidských existencí přežívá ještě něco, čemu místní říkají vyvřeliny.

V souvislosti s vydáním knihy Nevermore Baltimore jsme pro vás ve fantastické rubrice Topzinu připravili po delší době opět tematický týden. Těšit se můžete klasicky na recenze autorových starších titulů, ukázku z chystané knihy, soutěž, profil a rozhovor. Nezavírejte okno prohlížeče, zůstaňte s námi.

Tematický týden s Petrem Hetešou

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akční sci-fi detektivka Nevermore Baltimore se blíží. Tematický týden s Petrem Hetešou

Hide picture