Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Amazing Spider-Man slaví narozeniny. Budou šťastné? Ukázky uvnitř!

Redakce

Redakce

23. 9. 2010

Právě čtete článek o superhrdinském komiksu, který nedávno vyšel. To znamená, že se o komiks zajímáte hlouběji. To znamená, že víte, co kouslo Petera Parkera a jak to zatočilo s jeho životem. Pojďme si říci to, co možná nevíte.

Ilustrace na obálce komiksu Autor: John Romita, Jr.

Nakladatelství Crew nedávno vydalo další díl z dobrodružství Pavoučího muže, nazvaný jednoduše Šťastné narozeniny. Kdo co slaví? Spider-Man sám. V roce 2003 totiž dosáhla komiksová řada Amazing Spider-Man na kulaté 500. číslo.

Číslování je v tomto trochu zrádné, protože Marvel v roce 1998 na čas originální sérii přerušil a počítat opět začal od prvního čísla jako Vol. 2, v prosinci 2003 však opravdu vyšlo v součtu 500. číslo Amazing Spider-Mana, které opět znamenalo návrat k původnímu číslování. Co znamenalo pro samotného hrdinu?

Komiksová série Amazing Spider-Man v češtině

  • Amazing Spider-Man #1: Návrat
  • Amazing Spider-Man #2: Odhalení
  • Amazing Spider-Man #3: Dokud hvězdy nezhasnou
  • Amazing Spider-Man #4: Příčiny a následky
  • Amazing Spider-Man #5: Šťastné narozeniny

Připravte se na drobné cestování v čase. Společně s Peterem v tradičním červeno-modrém superhrdinském kostýmu se podíváme do minulosti, v níž se mladý student Peter Parker nadobro stal tím, kým je, ale také do budoucnosti, ve které jeho budoucí já čelí přesile ozbrojených mužů a žen. Situace rozhodně nelichotivá. Může však Spidey pomoci některému ze svých já?

Do děje narozeninového čísla promluví i řada dalších hrdinů a antihrdinů. Můžete se těšit na marvelácké fešáky Thora, Iron Mana, Cyclopse (ten X-Men s nebezpečnýma očima, nedělejte, že nevíte) nebo Hulka. Spider-Manovi však přijdou popřát i jeho rivalové v čele s Docem Ocem, Sandmanem (neplést s postavou Neila Gaimana!) nebo Lizardem. Sejde se prostě slušná skvadra, jak už to tak při narozeninových oslavách bývá.

Za vším stojí scenárista J. Michael Straczynski, jehož éra u Amazing Spider-Mana je v dlouholeté historii série považována za jednu z vůbec nejlepších. Straczynski strávil se Spider-Manem sedm tvůrčích let v rozmezí let 2001 až 2007. V té době se také podepsal pod vznik dalších příběhů z komiksové stáje Marvel, ze známějších si vyzkoušel Thora a Fantastickou čtyřku. V současnosti pro konkurenční DC Comics pracuje na Supermanovi a Wonder Woman. Je také scenáristou hororově laděné fantasy Krajina půlnočních stínů (Midnight Nation, 2000-2002, č. Comics Centrum 2004 a 2009) a věnuje se i filmové a seriálové produkci (Výměna, Babylon 5).

Kresbu 500. čísla obstaral John Romita, Jr. (u nás naposledy Kick-Ass: Nářez), jenž Spider-Mana vysílá mezi mrakodrapy podstatnou část své ilustrátorské kariéry, společně se svým legendárním otcem Johnem Romitou, Sr. (v češtině pouze Spider-Man). Romita starší ilustroval nejranější čísla Amazing Spider-Mana, zejména první stovku, ale osahal si i Daredevila a Captaina Americu. Jeho syn kromě dlouhodobého kreslení pavoučích vláken spolupracoval třeba s uznávanými scenáristy Markem Millarem (Kick-Ass: Nářez, Wolverine), Frankem Millerem (Daredevil: The Man Without Fear) nebo Neilem Gaimanem (The Eternals).

Takže jak jste na tom? Vrazíte do Spideyho nového příběhu tři a půl čenta, abyste se podívali na jeho birthday party?

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amazing Spider-Man slaví narozeniny. Budou šťastné? Ukázky uvnitř!

Hide picture