Menu
FANZINE.cz
Technologie

Amazon boduje, představil nové čtečky a tablety Kindle Fire HD

Zdeněk Král

Zdeněk Král

7. 9. 2012

Novinky pořádně otřesou nejen trhem se čtečkami elektronických knih, ale přinesou také rozruch mezi konkurenční tablety.

Nový tablet nabízí perfektní parametry za ne zas tak horentní sumu Zdroj: Amazon.com

Nejlepší z představených tabletů se jmenuje Kindle Fire HD 8.9″ 4G, nabídne HD displej, stereo reproduktory Dolby audio, Wi-Fi a hlavně velmi rychlé LTE 4G připojení. To není z nejlevnějších, ale Američané navíc získají možnost předplatit si tuto službu za $49.99 na první rok. Novinka bude stát $499. Za verzi bez 4G (pouze s Wi-Fi) pak zaplatíte $299.

Nepřehlédněte: iPhone 5 bude představen už 12. září na konferenci v San Franciscu

Menší bratr představené dvojice je pak Kindle Fire HD se sedmipalcovým HD displejem, stejně kvalitním audiosystémem, Wi-Fi a 16GB interní pamětí. Ten zákazníka vyjde na $199.

Amazon představil i nové čtečky knih, které původně jméno Kindle proslavily.

Kindle Paperwhite bude v prodeji opět ve verzi s 3G ($179),  a bez ($119). Nabídne o 62 % jemnější displej než předchozí generace čteček a o 25 % lepší kontrast. Podsvícení displeje navíc umožní pohodlnější čtení i za snížené viditelnosti.

Nepřehlédněte: Samsung představil Galaxy Camera. Fotoaparát a mobil v jednom

I nejobyčejnější Kindle za $69 se dočkal malých vylepšení; rychlejšího prostředí a několika nových fontů.

Čtečky a tablety od Amazonu u nás nejsou zas tak populární kvůli  geografickým omezením služeb, ale v zahraničí patří k těm nejpopulárnějším. Nová řada jejich pozici jistě podpoří.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amazon boduje, představil nové čtečky a tablety Kindle Fire HD

Hide picture