Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Američan vyrábí loď ze Star Wars v životní velikosti. Je u něj na dvorku

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

26. 11. 2012

FOTO: Millenium Falcon Star WarsKaždý příznivce trilogií Star Wars alespoň jednou za život zatouží patřit k posádce Millennium Falcon, osobní lodi Hana Sola. Jeden americký fanoušek se rozhodl si podobné přání splnit.

FOTO: Millenium Falcon Star Wars

Tvar modelu lodi je údajně inspirovaný Lucasovým nakousnutým hamburgerem. Zdroj: Bonton

George Lucas v polovině 70. let myslel při psaní scénáře Hvězdných válek v souvislosti s postavou Hana Sola na hrdiny dobrodružných knih a westernů, které obdivoval jako své idoly. Solo se pak jako jejich následník stal podobnou ikonou pro fandy Lucasova šestidílného opusu magnum.

Jeden z nich, Američan Chris Lee (shoda jmen s představitelem hraběte Dooku je čistě náhodná), si umínil splnit si sen a stanout na palubě Solova korábu Millennium Falcon. Brzy mu k tomu postačí pouze otevřít vrátka na zahradu – Lee totiž staví vlastní maketu legendární lodi v životní velikosti.

Přečtěte si také o masce stvořené pro fanoušky Batmana a zombií

„Ano, úplně jsem se zbláznil, jak ostatně tvrdí moje rodina a většina mých přátel. Samozřejmě kromě těch, kteří jsou fanoušky Star Wars, ti se jen zeptali: ‚Wow, jak ti můžu pomoct?'“ popisuje své nadšení Lee na internetových stránkách fullscalefalcon.com, na kterých si můžete prohlédnout fotografie z probíhající stavby modelu.

Nadšenec z Nashvillu zatím netuší, jak dlouho bude dokončování Falconu trvat, což podle něj činí celý projekt ještě zábavnější. Nám nezbývá nic jiného než mu popřát zdárný konec a aby se mu třeba jednou podařilo posadit do kokpitu repliky vedle sebe skutečného Hana Sola – Harrisona Forda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Američan vyrábí loď ze Star Wars v životní velikosti. Je u něj na dvorku

Hide picture