Menu
FANZINE.cz
Technologie

Američané evakuovali školu. Překlep vyvolal obavy z masakru

Zdeněk Král

Zdeněk Král

10. 3. 2012

Ilustrační foto, iPhoneNěkdy stačí přidat jedno písmeno a slovo má úplně jiný význam. Problém je, když to udělá mobil automaticky. Přesvědčili se o tom v americké Georgii, kde z obavy před střelcem uzavřeli školy.

Ilustrační foto, iPhone

Dnešní chytré telefony jsou tak přechytralé, že opravují i vaše SMS. Foto: Apple.com

Málokterý mobilní slovník ovládá nespisovné výrazy. Když tedy teenager posílal SMS gunna be at west hall today, vyjádřil tím sice hodně nespisovně, ale zcela srozumitelně, že bude dnes ve West Hall. Snaživá automatická korektura textu ale opravila nespisovné gunna na gunman, tedy střelec (v tomto kontextu člověk, který vtrhne do školy s pistolí a útočí na lidi).

Příjemce zprávu okamžitě předal policii, která vyklidila několik škol v okolí a začala vyšetřování. Když se zjistilo, že jde jen o omyl, byli sice studenti a učitelé trochu rozladění, ale nakonec byli všichni rádi, že se nic nestalo.

Čtěte také: Vrah 77 lidí Breivik byl závislý na videohrách. Hrál 6 hodin denně

Důležitý je jednoznačný přístup policie. Zdůrazňuje, že oznámit podobnou zprávu byl podle nich naprosto správný postup, jindy by mohl zachránit spoustu životů. Ve Spojených státech se totiž nedávno podobný incident již po několikáté odehrál a bezpečnost tam tak nesmí brát na lehkou váhu.

V tomto případě se ale internet může bavit tím, co zase chytré telefony vyvedly.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Američané evakuovali školu. Překlep vyvolal obavy z masakru

Hide picture