Menu
FANZINE.cz
Technologie

Americká armáda chce hackovat herní konzole pro citlivé údaje

Dominik Butschek

Dominik Butschek

3. 4. 2012

xbox360 slimVelení amerického námořnictva má nyní v hledáčku herní konzole. A není to pro odreagování admirálů, ale pro možnost získání citlivých údajů o neameričanech.

 

xbox360 slim

Jsou použité Xboxy 360 zdrojem mnoha osobních informací? zdroj: distributor konzole

Námořnictvo dokonce má již smlouvu se společností Obscure Technologies, která má na trzích mimo USA poskupovat již použité konzole a získat co nejvíce důležitých a citlivých dat o předchozích uživatelích. Proč pouze mimo USA? Z důvodu povahy práce nesmí být cílem občané Spojených států. Už tato samotná věta napovídá, že v celém projektu nepůjde o nic pěkného.

Čtěte také: Xbox 720 zná datum svého vydání. Bude mít Blu-ray a procesor o 4 až 6 jádrech

Americkému námořnictvu určitě nepůjde o obdivování vysokých highscore a množství dosažených achievementů. Například na Xboxech 360 je šance, že najdou mnohem zajímavější úlovky: osobní údaje a údaje k platební kartě. To už stojí za necelých 200 000 $, které Obscure za práci dostane. Tato firma byla navíc najata z důvodu, který dává smysl – její přední vývojáři v minulosti hackli první Xbox.

Nicméně nejde o uniklou informaci, která se nikdy neměla dostat na světlo. Po ukončení kontraktu (tedy v červenci příštího roku) námořnictvo zveřejní výsledky tohoto projektu, stejně jako hackovací software pro akademickou obec.

Zbývá se zeptat, co si Američané myslí, že najdou? Komunikační síť teroristů založenou na serverech Call of Duty? Nebo jsou desetiletí hráči tenisu na Wii bezpečnostní hrozbou pro USA? V každém případě budou výsledky tohoto projektu minimálně zajímavé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Americká armáda chce hackovat herní konzole pro citlivé údaje

Hide picture