Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Analýza traileru k Hobitovi. Vydejte se na cestu známou Středozemí

FOTO: THE HOBBIT Trailer HD - YouTube Gandalf GaladrielTrailer k nejočekávanějšímu filmu příštího roku Hobit vyvolal na internetu nadšenou reakci všech příznivců Jednoho prstenu. Ukázal známé tváře i nové přírůstky.

video
play-sharp-fill

Už první záběry na Froda (Elijah Wood) a Bilba (Ian Holm) u Dna pytle napoví, že další knižní veledílo J. R. R. Tolkiena se ocitlo ve správných rukou. Za průvodu jemné melodie Howarda Shorea se vracíme do milovaného Kraje. Cítíme se jako při setkání se starým přítelem.

Nejenže potěší pohled na známé postavy z trilogie Pán prstenů, které jsme už takovou dobu postrádali, ale dá se taky tušit, že Hobit bude v mnohém navazovat na svého filmového předchůdce. A později v traileru poznáváme i jiné staré známé hrdiny – Gandalfa a Galadriel.

VIDEO: Peter Jackson má další ochutnávku z Hobita. Tentokrát ve 3D

Představitel Gandalfa Sir Ian McKellen jako by vůbec nezestárnul a Galadriel v podání Cate Blanchett zůstává stále stejně krásná. Novinkou v hereckém obsazení s největším očekáváním je představitel mladého Bilba Martin Freeman. Hned s první větou Já jsem Pytlík z Dna pytle je jasné, že jeho volba byla absolutně správná a snad jediná možná.

Opět se bude hrdinsky bojovat, Zdroj: distributor filmu

Následuje seznámení se s trpasličí družinou plnou vousatých podivínů, starých i mladých, komických, tajemných a někdy i docela sexy. Pak se rozezní jejich píseň Far Over The Misty Mountains Cold (Daleko za Mlhavými horami studenými) a my vidíme Bilba vyjít vstříc svému osudu.

Bilbo a Isildurův meč, Bilbo a jeho Žihadlo, Bilbo a vykročení na cestu, ze které není jistý návrat…

Těšit se můžou i milovníci kvalitních bitev – Gandalf a trpaslíci se utkají třeba s trolly, ale samozřejmě nejen s nimi. Poznáváte další známou tvář?

Staří známí?

Ve chvíli, kdy se zjeví Glum (Andy Serkis) a především Jeden prsten, spojí se všechny nitky mezi starým a novým pohledem do Tolkienovy ságy. Připomíná to těch 10 slavných sekund, kdy byla v Pomstě Sithů poprvé nasazena Darthu Vaderovi jeho maska. Kruh se uzavřel.

Na film si počkáme ještě celý jeden rok, premiéra je naplánována na  13. 12. 2012. Nedočkavci si už teď můžou vychutnávat deníky z natáčení a neustále přibývající fotografie.

The Hobbit: An Unexpected Journey

Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland, 2012

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Christopher Lee, Lee Pace, Dean O’Gorman, Aidan Turner, Ian Holm, Evangeline Lilly, Adam Brown, Jed Brophy, Conan Stevens, William Kircher, Sylvester McCoy, Ken Stott, Stephen Fry

Premiéra v ČR: 13.12.2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Analýza traileru k Hobitovi. Vydejte se na cestu známou Středozemí

Hide picture