Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

André Wiesler: Pán čarodějnic. Kroniky Hagena von Steina míří do Čech

Redakce

Redakce

8. 9. 2010

Na letošní podzim toho nakladatelství Fantom Print chystá opravdu hodně. Dočkáme se pokračování rozjetých sérií i zcela nových ság. Důkazem budiž Kroniky Hagena von Steina německého autora André Wieslera. První díl s názvem Pán čarodějnic by měl vyjít v polovině září.

Ilustrace na obálce knihy Pán čarodějnic Autor: Lukáš Tůma & Tomáš Havelka

Děj knihy nás zavede do středověku na počátku 15. století. O tom, že tato doba byla zlá a nemilosrdná, snad nemusíme vést zbytečné řeči. Pokud by v něčích myšlenkách přece jen vyvstávaly romantické představy, pomalu propukající morová epidemie, rozpolcená katolická církev, neustálé rebelie a kacířské sekty je určitě nadobro zaženou. Navíc se po lesích potulují vlkodlaci a inkvizice se snaží bojovat s čarodějnictvím. Není tedy divu, že se najde hned několik kandidátů, kteří si o sobě myslí, že mají moc ovlivnit osud země. Osud, jenž má zpečetit právě rytíř Hagen von Stein.

Domácímu čtenáři kniha udělá jistě dvojnásobnou radost, protože její děj se odehrává i v zemích Koruny české. Hagenova cesta, během níž musí skrývat svůj dar či prokletí, nás tedy zavede i do známých reálií. Román jistě zaujme fanoušky alternativní historie i příznivce temné fantasy. Před námi se totiž odehrává příběh plný děsivých tajemství, která z dob krutého středověku pronikla až do naší současnosti.

André Wiesler napsal Kroniky Hagena von Steina již v roce 2007. O rok později dopsal další dva díly. Tato trilogie je zatím jeho první větší zkušeností s beletrií. Kromě psaní pracuje jako vývojář počítačových her. Se svou manželkou a dítětem žije v německém Wuppertalu, kde se také narodil a vystudoval.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

André Wiesler: Pán čarodějnic. Kroniky Hagena von Steina míří do Čech

Hide picture