Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Angry Birds: Star Wars přicházejí, a vskutku je provází Síla

Zdeněk Král

Zdeněk Král

8. 11. 2012

Po sérii mnoha a mnoha a mnoha trailerů konečně vyšla plná hra Angry Birds: Star Wars. Ptáci překvapili a potěší nejen milovníky Hvězdných válek.

Čekali jsme klišoidní propadák, hra je ale výborná. Zdroj: reprofoto YouTube.com

Rovio licenci nevyplýtvalo, srdce fanoušků Star Wars zaplesá. Už v jednom z počátečních levelů si zahrajete za Obi-Wana, a Luke, neschopný v prvním kole, dostane o chvíli později do vínku světelný meč.

Ptáci si podle barev zachovávají svoje typické vlastnosti v tom smyslu, že víte, co od nich ve hře asi můžete očekávat. Každý má ale zvláštní schopnosti, ať už zmiňovaný Lukův světelný meč, Obi-Wanovu síla (push) nebo Hanův blaster. Hra vám samozřejmě v minivideích ukáže, jak se nová postava ovládá, příjemné je, že slavné hrdiny v ptačí podobě odemykáte velmi rychle.

Nepřehlédněte VIDEO: Star Wars encyklopedie představí herní svět The Old Republic

Novinka také kombinuje prostředí tradičních dílů a vesmírného Space. Planety mají různě silnou gravitaci a podíváte se i do vesmíru s jeho vlastními fyzikálními zákony, se kterými přišel právě revoluční Space.

Velkou pochvalu si zaslouží nejen licencované postavy a přepracované UI, ze kterého dýchají Hvězdné války na každém kroku, ale také vychytávky ve způsobu boje. Prasata mají blastery, a pokud jste šikovní, můžete je pomocí Síly donutit, aby se postřílela navzájem.

Nepřehlédněte: Před asteroidem by se lidstvo mohlo bránit i painballovou pistolí

Nový díl nekonečné a neustále aktualizované série tedy příjemně překvapil. Naštvaní ptáci už mají tolik dílů, že se v nich skoro nevyznáte, a mnoho fanoušků tak jako tak nedá dopustit na prvních 30 levelů první hry. Star Wars se ale řadí mezi špičku, v sérii vynikají a nabídnou hodiny zábavy ve stylu slavné filmové ságy.

Androiďáci mají štěstí, v základní verzi je hra zdarma, HD potom stojí kolem 70 Kč. Novinku seženete i na AppStoru, kde SD verze stojí 20 Kč a HD opět 70.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angry Birds: Star Wars přicházejí, a vskutku je provází Síla

Hide picture