Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

AnimeSHOW 2011 a GAME EXPO 2011: Japonská kultura a hry navštíví Slovensko

Redakce

Redakce

8. 3. 2011

Nadšenci země vycházejícího slunce, sci-fi a fantasy i příznivci nejen počítačových her mají možnost ukojit své touhy a navázat nové kontakty s lidmi, kteří mají stejné koníčky na čtvrtém ročníku festivalu AnimeSHOW a třetím ročníku GAME EXPO konajících se v Bratislavě.  Festivaly se uskuteční ve dnech 18. – 20. března 2011 v Bratislavě.

Princezna Mononoke, zdroj: distributor filmu

Ti, již v sobě nalezli skrytého nadšence Japonska nebo se rádi nechávají unášet sci-fi a fantasy příběhy či se rádi odreagují u celodenního paření na počítači nebo u deskových her, by určitě neměli přehlédnout nadcházející mezinárodní akci AnimeSHOW 2011 a GAME EXPO 2011. Festivaly se uskuteční ve dnech 18. – 20. března 2011 v Istropolisu – Domě odborů v Bratislavě.

AnimeSHOW se uskuteční pod záštitou OZ AnimeCrew, GamesWEB.SK, Manga.SKAnimeDream.SK ve spolupráci s dalšími partnery. Organizátoři AnimeSHOW si dávají za cíl seznámit příchozí a prohloubit jejich znalosti v oblasti japonské kultury jako takové. Vedle tohoto festivalu se v Istropolisu odehraje i mezinárodní výstava počítačových, karetních a společenských stolních her GAME EXPO 2011. Tento festival je o rok mladší než AnimeSHOW, ale oba dva se odehrají ve stejných dnech a na stejném místě.

K programu AnimeSHOW

AnimeSHOW kromě přiblížení japonské popkultury slibuje i velké množství přednášek, workshopů i volnočasových aktivit. Organizátoři vyčlenili prostor i pro výtvarníky a komiksové tvůrce, kteří budou mít možnost prezentovat vlastní tvorbu.

AnimeSHOW nabízí různorodý program, který se v průběhu festivalu bude prolínat. Jde o sekce Anime, Komiks, Japonsko, Sci-fi & fantasy a Popkulturu zaměřující se na oblíbené seriály a filmy, které budou následně promítány. Všechny tyto linie jsou obohaceny doprovodným programem jako je například soutěž o nejlepší FanArt a Original Art, nebo Cosplay soutěž (stylizování návštěvníků do jejich oblíbených anime postav – pozn. red.).

GAME EXPO nabízí

Hlavním cílem GAME EXPO není pouze přiblížení problematiky her, ale také upozornění na pozitivní a negativní vlivy společnosti jako celku. Také dává umělcům, programátorům a skladatelům možnost představit jejich herní činnost a tím získat cenné kontakty.

Návštěvníci festivalu GAME EXPO zhlédnou jedinečnou výstavu slovenských i zahraničních studií, které se ve Slovensku představí prvně. Účast přislíbili 2K Czech (Mafia II), Vatra Games (Silent Hill 8 ), IDEA Games (Arma II) a Cauldron (Soldier of Fortune). Dalším lákadlem se stává prezentace herních novinek Dead Space 2, Dragon Age 2, Sims MedievalMass Effect 3. Návštěvníci si vyzkoušejí i pohybové herní zařízení PlayStation Move. Ani na tomto festivalu nechybí soutěže Game Developer, Game ScriptGame Music, kterých se může zúčastnit každý příchozí, pravidla a vše co by návštěvníky mohlo zajímat najdou na oficiálních stránkách akce.

Sci-fi, fantasy a horor bloky

Nadšenci sci-fi, fantasy a hororu potěší bloky Pána prstenů, Harryho Pottera, Stargate, Star Treku a mnoha dalších. V rámci sci-fi a fantasy se uskuteční i soutěž o nejlepší povídku Bestfiction 2011. Návštěvníci budou moci zavítat i na přednášky slovenských a českých spisovatelů Františky Vrbenské, Marty Holécyové a Lucie Droppové.

Oba festivaly lákají na zábavu a nezapomenutelné zážitky. Návštěvníci se seznámí s anime, mangou, novinkami ze světa počítačových, karetních i deskových her, mohou se zúčastnit hned několika soutěží a odnést si příjemné vzpomínky. Bližší informace ohledně přespání a vstupného naleznou festivaloví nadšenci na oficiálních stránkách AnimeSHOW.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AnimeSHOW 2011 a GAME EXPO 2011: Japonská kultura a hry navštíví Slovensko

Hide picture