Menu
FANZINE.cz
Literatura

Anita Blakeová už poosmé loví upíry na pultech knihkupců

Redakce

Redakce

24. 5. 2011

Světově úspěšná knižní série o Anitě Blakeové od Laurell K. Hamiltonové změnila nakladatele, ale vydávat se v Čechách bude dál. Jasným důkazem je právě vycházející osmý díl, Modrý měsíc.

Ilustrace na obálce knihy Modrý měsíc, autor: Alžběta Trojanová

Hlavní profesí Anity Blakeové je oživování mrtvých, ale přivydělává si i popravami upírů. Když jí ve tři hodiny ráno zavolá bratr jejího bývalého snoubence, vlkodlačího krále Richarda, tuší, že je něco v nepořádku. Ale obvinění Richarda ze znásilnění překvapí dokonce i ji. Anita se vydává na zběsilý hon za pravým viníkem, protože se blíží úplněk a pokud Richard nebude tou dobou jinde než v policejní vazbě, začnou se dít mnohem horší věci.

Čtěte také ukázku z Modrého měsíce

Anita Blakeová je o celých deset let starší než velmi podobná série z alternativního světa, Pravá krev. Stejně jako ve světě Sookie Stackhouseové i kolem Anity Blakeové se běžně pohybují upíři, vlkodlaci a jiná verbež. Na rozdíl od Pravé krve, kterou se její autorka Charlaine Harrisová rozhodla ukončit dvanáctým dílem, se cyklus Anity Blakeové propojující fantasy s erotikou se pod perem Laurell K. Hamiltonové rozrostl do devatenácti samostatných svazků. Anitu Blakeovou nově vydává nakladatelství Epocha a již teď ji najdete na pultech knihkupectví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Anita Blakeová už poosmé loví upíry na pultech knihkupců

Hide picture