Menu
FANZINE.cz
Technologie

Apple představil iPhone 5S a levný iPhone 5C. Víme, kdy se začnou prodávat

Marek Jedinák

Marek Jedinák

12. 9. 2013

Společnost Apple představila v Kalifornském Cupertinu hned dva nové smartphony. Jak již bývá zvykem, prodávat se začnou jen chvíli po odhalení. Podívejte se na novou vlajkovou loď společnosti, která designuje v Kalifornii, ale vyrábí v Číně.

Apple se inovuje především hardware, celkový design zůstává u letošní produktové řady nezměněn.

Apple se inovuje především hardware, celkový design zůstává u letošní produktové řady nezměněn.

Snad největším paradoxem na celé situaci je, že se více méně potvrdila drtivá většina spekulací a informací, které unikly na povrch ještě před samotným oznámením nového produktového portfolia společnosti.

Jak již bývá u amerického technologického giganta zvykem, nový model představuje vždy po dvou letech. Oznámení iPhonu 5 se tedy dalo předvídat. Samotný design telefonu zůstává naprosto identický, dojde však k navýšení hardwarového vybavení telefonu. Hlavní změnou je především 64-bitová architektura a nový processor A7.

Novinkou je pak zcel nové barevné provedení telefonu. Ke klasické dvojici černé a bílé přibude ještě šampaňská zlatá. Drobných novinek doznal také lehce vylehčený fotoaparát doprovázený hned dvěma světelnými diodami. Samozřejmostí je také zcela nový iOS 7. Největším pokrokem je pak zcela určitě speciální daktyloskopický senzor. Kontroverzní utilitka však bude údaje o otisku prstu ukládat pouze do telefonu, nikoli do cloudu, jak se původně předpokládalo.

Levnější 5C?

Poněkud zvláštním dojmem však působí levnější model iPhone 5C. Použití slova levnější je v tomto případě poněkud nevhodné. Apple totiž změnil svoji strategii. Namísto snižování ceny u doprodávajících se předchozích modelů oznámil zcela nový telefon. Ke snížení jeho výrobních nákladů došlo především díky absenci celohliníkového těla výrazně levnějšími plasty.

Telefon bude dostupný v několika barevných variantách a svoji výbavou bude převyšovat původní iPhone 5, jehož cena se však bohužel dolů nepohne.

K zahájení prodejů obou nových modelů dojde ve vybraných trzích 20. září. Česká republika bude na pořadí zahájení prodejů nejpozději 27. září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Apple představil iPhone 5S a levný iPhone 5C. Víme, kdy se začnou prodávat

Hide picture