Menu
FANZINE.cz
Technologie

Apple představil nový MacBook Pro. Upgrade ale dostanou i iPhone a iPad

Redakce

Redakce

13. 7. 2012

FOTO: Nový MacBook Pro, představený na WWDC 2012Apple na své konferenci Worldwide Developers Conference v San Francisku, kterou zahájil CEO společnosti Tim Cook, představil novou generaci MacBooku Pro. Ten nabídne hlavně nádherný displej.

FOTO: Nový MacBook Pro, představený na WWDC 2012

Nový MacBook Pro s překrásným Retina displejem Foto: apple.com

Konference Worldwide Developers Conference (WWDC) je každý rok ostře sledovanou záležitostí. Letos toho Apple zas tolik nepředvedl, za zmínku ale novinky určitě stojí.

Podle očekávání vlastní nový MacBook displej Retina s parádním rozlišením 2880 x 1800 pixelů, a je ještě tenčí než jeho předchůdci. Na šířku má necelé dva centimetry a váží zhruba dva kilogramy. Do jeho hardwarového vybavení patří čtyřjádrový procesor i7 od společnosti Intel, běžící na frekvenci 2,3 GHz, dále grafická karta Nvidia GeForce GT 650M, 8 GB paměti RAM a 256 GB SSD disk. Apple udává, že dražší a lepší verze budou mít až 16 GB operační paměti a až 768 GB SSD. Nový laptop obsahuje místo pro SD kartu, HDMI, dvě USB 3.0, které ovšem zvládají i starší verzi 2.0, a dva Thunderbolt porty. Fotoaparát je v HD rozlišení. Chybí jakákoli čtečka optických disků (DVD, Blu-ray).

Za nový MacBook Pro s 15 palcovým displejem zaplatíte přibližně 59 000 korun.

Podívejte se také na VIDEO: Smartphony mohou mít na displeji tlačítka. Umí to Tactile Layer

Apple dále představil nový OS X, nazvaný Mountain Lion, který si stávající zákazníci mohou koupit v červenci za zhruba 400 korun. Nový systém obsahuje kromě jiného i takzvaný AirPlay, díky kterému, stejně jako například u SmartGlass od společnosti Microsoft, můžete video z vašeho iPhonu a iPadu vysílat přímo na televizor.

S tím souviselo i odhalení nového iOS6 pro mobilní zařízení, který má vyjít na podzim. Vylepšení se dostalo Siri, která teď bude sloužit i pro navigování v nových mapách od Applu a dokáže za vás psát tweety nebo statusy na Facebooku. Z něj si teď iOS6 dokáže do telefonu stáhnout i vaše události a narozeniny vašich přátel.

Od příštího roku se v autech značek, jako jsou Honda, BMW, Mercedes-Benz, Audi a tak dále, bude přímo na volantu objevovat tlačítko pro ovládání Siri, aby řidiči neztráceli koncentraci ovládáním telefonu. Očekávanou novinkou bylo i to, že se Siri s novým upgradem dostane na iPad 2. a 3. generace. Uživatelé iPhonu 3GS a starších mají smůlu, a novou verzi iOS si budou muset nechat ujít.

Čtěte také: V Londýně se draží první počítač Apple. Cena překročí čtyři miliony korun

Další zajímavou funkcí je například Do Not Disturb. Při zapnutí této funkce bude iPhone přijímat zprávy a hovory, ale nebude je majiteli ukazovat. Na telefonát upozorní až poté, když vám volající zavolá dvakrát během tří minut. Aplikace Passbook zase nahradí vaše letenky nebo vstupenky na různé zápasy. Letenka vás dokonce v případě změny dokáže sama upozornit na změnu odletové brány.

Tim Cook se nakonec rozloučil slovy: „S produkty, které jsme udělali my, společně s aplikacemi, které jste udělali vy, můžeme změnit svět. A vážně neznám lepší důvod, proč ráno vstát.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Apple představil nový MacBook Pro. Upgrade ale dostanou i iPhone a iPad

Hide picture