Menu
FANZINE.cz
Technologie

Apple TV v Čechách je stejně chytrá jako v Americe. Jen o polovinu dražší

Zdeněk Král

Zdeněk Král

10. 11. 2011

FOTO: Apple TV 2011Před nedávnem se v České republice začala prodávat chytrá krabička od Applu. Multimediální centrum Apple TV slibuje, že vaši televizi pozvedne na novou úroveň.

FOTO: Apple TV 2011

Krabička se vám vejde do dlaně, zvládat by ale měla hodně. Zdroj: Apple.com

Zařízení s klasickým minimalistickým designem umí přehrávat videa, hudbu a fotografie. Obsah nastreamovaný přes Wi-Fi (nebo drátově) zobrazí přes klasické HDMI přímo na televizi. Navíc umí přes AirPlay sesynchronizovat obraz na televizi s obrazem na iPadu 2 nebo iPhonu 4S. To samé (ale přes iCloud) umí s fotografiemi.

Podívejte se také na VIDEO: V Brně se otevře nový obchod se všemi produkty Apple

Kdo nemá dost vlastních zdrojů, může sledovat videa z YouTube nebo Vimea, baseballové zápasy MLB nebo si půjčovat HD filmy, Apple jich slibuje tisíce. Americká verze umí navíc i streamovat seriály v SD nebo HD za cenu několika dolarů za epizodu. Tato funkce pravděpodobně nebude v České republice dostupná kvůli autorským právům, uvidíme.

FOTO: Dálkový ovladač k Apple TV

Design dálkového ovládání je typicky applovský. Zdroj: Apple.com

Celé zařízení se vejde do ruky, napájecí zdroj má už v sobě a o chlazení se nestarají žádné pohyblivé části, Apple slibuje úplné ticho. V balení kromě napájecí šňůry najdete i minimalistické designové dálkové ovládání.

Na závěr trochu finanční matematiky:

$1 = cca 18 Kč
Americká cena: $99
Česká cena: Kč 2 799,–

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Apple TV v Čechách je stejně chytrá jako v Americe. Jen o polovinu dražší

Hide picture